Sunday 17 January 2021, 04:31

Ukrainian Institute
of Research of Extremism

The Children of Islamic State (Діти Ісламської Держави)

14.03.2016

Дослідження наших партнерів по європейській коаліції «Partnership Against the online RadIcalization of Youth Subjects».

Актуальність даної проблематики влучно окреслив Президент Quilliam Foundation Номан Бенотман: «Це одна з найсерйозніших проблем на землі. Діти – це ключ до майбутнього. Індоктринація в ісламську державу починається з народження і продовжується в школах і тренувальних таборах. Дітям викладають інтерпретацію шаріату, формують лояльність до насильства, навчають конкретним навичкам, щоб згодом брати в руки прапор джихаду».

^6DD4F2BBBAFAF530C317213829FE4DCAF414A2FE4F4C6C7C1C^pimgpsh_fullsize_distr

Вже на сьогодні в так званому Халіфаті завагітніли 31000 жінок, які мають народити нових бійців радикального Ісламу. Розробляються технології виховання більш потужних «смертоносних» бійців, які від народження не цінують життя та готові до насильницьких дій заради ідеалів, які є продуктом зомбування, а не вільного вибору. В навчальних програмах екстремістів для хлопців знищено такі предмети як малювання, філософія, суспільствознавство, всі предмети, які спонукають до творчості та критичного мислення, натомість вивчаються радикальні версії тлумачення Корану, тренування стрільбі, поводження зі зброєю, бойові мистецтва. Програми для дівчат розробляються для навчання майбутніх жінок хатнім справам та догляду за чоловіками.

 

Головний негативний вплив навчальних програм полягає у зниженні чутливості до насильства, як у короткостроковій так і в довгостроковій перспективі. Державні ЗМІ Халіфату пропагують дитяче насильство через демонстрацію подвигів дітей-смертників, зображення підлітків, які беруть участь у бойових діях.

Тільки за останні шість місяців, ІДІЛ в офіційних повідомленнях розповсюдила інформацію та зображення 12 катів-дітей, і одну дитину, що бере участь у публічній страті. Враховуючи непоправну шкоду для психологічного та фізіологічного здоров’я дітей, які перебувають під впливом Халіфату, Quilliam Foundation розробив рекомендації щодо організації та супроводу втечі дітей з під нелюдського полону ісламських екстремістів:

1. Створення комісії для захисту від насильницького радикалізму майбутніх поколінь. Передбачає моніторинг реінтеграції дітей в межах країн ЄС.

2. Створення мережі місцевих НУО для координації діяльності фахівців у забезпеченні успішної та стійкої реінтеграції дітей.

3. Сприяння процедурам де-радикалізації, мета яких змінити спосіб життя дітей, приділити максимальну увагу фізичним та психологічним травмам, які виникли внаслідок участі у бойових діях чи під час виховного процесу в дусі насильства та ісламського екстремізму.

4. Розробка програм перевиховання, які націлені на розвінчання авторитету радикальної ісламської ідеології, її заміна позитивною альтернативою.

5. Формування програм мережевих спільнот по залученню дітей до участі у розвиваючих освітніх форумах або профорієнтації.