Вівторок 02 Червень 2020, 10:11

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

9 травня. Чи пройшло наше суспільство тест на зрілість?

10.05.2019

Відзначення пам’ятних днів 8-9 травня пройшло в Україні достатньо спокійно. Чи є це показником того, що суспільство не роздирають ідеологічні протиріччя – у коментарі експерта Інституту Радіо «Промінь» 10 травня.

Так, з одного боку, 8-9 травня цього року не ознаменувалось зіткненнями і в цьому величезний плюс, – відзначив Богдан Петренко. Але, – відчуття небезпеки і ідеологічна конфліктність між 8 і 9 травням відчувалась у символічному просторі. А тому говорити, що ми минули кризу конфліктності – зарано. 9 травня продовжує ділити українців наскільки, що заходи різних сторін мають розділятись.

Крім того, ми маємо розуміти, що сьогодні змінилась тактика і Росії. Вона намагається не провокувати великі конфлікти на території України за ознакою анти- чи проросійськості, оскільки це б зламало її прагнення провести проросійські сили до парламенту. Тому на провокації не було замовлення.

Але це не зупинило дрібні порушення на кшталт руйнування пам’ятників чи закидання камінням автобусів з учасниками масових заходів. І хто б не вчини цей політично мотивований вандалізм, – чи то проросійські сили чи українські радикали, – їх наслідками стає поглиблення поділу суспільства.

Послухати можна за посиланням