Вівторок 26 Травень 2020, 09:54

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Акції протесту – чи варто сподіватись на ефект?

04.10.2019

Про те, на який можна сподіватись ефект від акцій протесту проти підписання формули Штайнмайєра, – 3 жовтня у коментарі експерта Інституту виданню «Обозреватель».

Як відомо, люди вийшли на акції протесту з цілю донести до українського президента своє побоювання щодо реалізації “формули Штайнмайера”, яка була узгоджена учасниками ТКГ в Мінську. І на думку експертів, це може створити позитивний ефект.

“Це може вплинути на позицію ОП під час наступної зустрічі в” нормандському форматі “. На відміну від Януковича зразка 2013 року, там сидять не дурні люди, і вони розуміють, що таке інформаційні технології, і який вплив вони мають”, – говорить Петренко .

Протести фактично малюють таку червону лінію для ОП. А це дуже важливо, тому що саме наша влада більше зацікавлена у зустрічі “нормандської четвірки”, а не Росія. І в Кремлі це розуміють, тому будуть продовжувати виставляти свої вимоги Україні, щоб зрозуміти, де у нас починаються ці червоні лінії. І ці протести можливо не обмежать “формулу Штайнмайера”, але обмежать такі поступки, на які може піти Офіс Президента далі.

Заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко вважає, що значних коливань рейтингу глави України чекати не варто.

“Зараз ці протести підтримує частина людей, яка з самого початку не голосувала за Зеленського. А ті, хто голосував, вони не будуть підтримувати їх, поки самі не розчаруються в своєму виборі. Тому це не вплине на рейтинги”, – сказав він.

Більше – у матеріалі Світлани Гудкової «Угроза третьего Майдана? Чем для Зеленского обернутся протесты в Украине»