Неділя 27 Вересень 2020, 04:29

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Андрій Єрмак: що зміниться після першого брифінгу?

13.02.2020

Новий керівник Офісу Президента Андрій Єрмак дав прес-конренцію, на якій визначив головні пріоритети для себе. Про це – 12 лютого у коментарі експерта Інституту Богдана Петренка Укрінформу.

Не можна сказати, що прес-конференція продемонструвала зовсім іншого Єрмака, ніж той що був раніше. По факту – ми матимемо «другого Зеленського». Обережного у висловлюваннях і не такого імпульсивного чи такого, що привертає до себе увагу або акумулює на собі негатив. Це точно не Андрій Богдан.

Сам факт прес-конференції. Її проведення показало місце, яке займатиме Єрмак у державній ієрархії. І це не клерк чи керівник секретаріату. Радше – друга особа в країні після президента. Це не буде гіперпублічна особа, – Єрмак розуміє, що немає права затьмарювати Зеленського, як це робив Андрій Богдан. Але він точно впливатиме на політичні процеси.

Про сказане. По змісту це тактика Зеленського. Набір правильний фраз, які співвідносяться з вимогами громадської думки. Припинення війни на українських умовах, залучення інвестицій і т.д. Тобто Єрмак не буде громовідводом для Зеленського. Він буде продовженням Зеленського..

Проколи прес-конференції. Не зважаючи на те, що Андрій Єрмак намагався бути «правильним», брак публічних виступів призвів до двох, важливих, як на мене, проколів. Перше – це те, що він заявив, що готовий спілкуватись з усіма, щоб досягнути миру на Донбасі. Потім, щоправда, виправився і сказав з усіма патріотичними силами. Це поки що нічого не значить прямо, але містить ризики, щодо ймовірності згоди на прямий контакт з «ДЛНР». Друге – Єрмак прямо не засудив заяву Арахамії про можливість подачі води до Криму в обмін на постуки на Донбасі. А сказав лише що поговорить з главо фракції СН. А це вказує, що ця заява могла бути не особистою думкою Арахамії, а цілеспрямованим інформаційним вкидом. Для того, щоб перевірити ставлення громадської думки і далі діяти відповідно.

Більше у матеріалі Мирослава Лісковича «Перший раз Єрмака: враження експертів від брифінгу нового керманича ОПУ»