Неділя 04 Липень 2020, 08:33

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Авіакатастрофа в Ірані. Версії

09.01.2020

Про версії авіакатастрофи рейсу МАУ в Ірані – 8 січня в коментарі “Голосу Америки”

Заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко вважає, що якоїсь однозначної версії авіакатастрофи поки бути не може.
«Про терористичну атаку – версія малоймовірна. Тому, що теракт – це не тільки жертви, а й інформаційний резонанс. А це був український літак, а не літак країн «золотого мільярда». Україна для більшості світу – другорядна проблема. Звідси і резонанс значно менший. Він навіть менше, ніж від іранських обстрілів американських баз в Іраку », – каже Богдан Петренко кореспонденту Російської служби« Голосу Америки ».
Українська реакція на трагедію, на його думку, навряд чи повинна була бути більш жорсткою або «войовничої».
«Свого часу ми навіть не змогли розірвати дипломатичні відносини з Сирією Башара Асада після того, як сирійська влада визнала Крим російським», – стверджує Богдан Петренко.
У той же час, відзначає він, не можна виключати зовнішнього втручання, наприклад випадкового ураження пасажирського лайнера ракетою або іншими засобами ППО.
«Зокрема, після атаки на американські бази, але перед повідомленням про падіння українського літака, окремі іранські ЗМІ повідомили про те, що збитий літак (напрошуються аналогії зі збитим Боїнгом на Донбасі). Тим більше, що МАУ відкидає внутрішні проблеми з літаком », – вважає експерт.
За його словами, навряд чи Іран цілеспрямовано міг би здійснити знищення пасажирського літака.
«Тому що в період ескалації конфлікту з США йому важливо збереження залишків« людського обличчя ». Для того, щоб від нього не відвернулися навіть ті, хто все ще його підтримує », – заявив Богдан Петренко.

Більше у матеріалі Тараса Бурноса “Владимир Зеленский о трагедии рейса PS 752: наш приоритет – установление истины