Вівторок 27 Жовтень 2020, 17:46

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Білорусь: демонізація України і нездатність до компромісів Лукашенка

21.09.2020

Чому Лукашенко не йде на компроміси з опозицією, і які цілі переслідує Росія в білоруському кризі – 18 вересня в коментарі Голосу Америки

На думку заступника директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдана Петренко, Олександр Лукашенко демонструє «класичне» поведінку – говорить про ворогів з-за кордону для виправдання внутрішніх репресій.
«Україна, розуміючи ризики, намагається протистояти поглинанню Москвою Білорусі. Зокрема, – останній виступ міністра МЗС Дмитра Кулеби в ООН хоча і стосується Росії, але насправді акцентує увагу Європи на те, що саме РФ веде агресивну діяльність. І мета Кремля – ​​підрив суверенітету країни і формування ще однієї зони дестабілізації в Східній Європі », – каже Богдан Петренко кореспонденту Російської служби« Голосу Америки ».
За його словами, як би штучно демонізували образ України в самій Білорусі, активність Києва по відношенню до Мінська – не більш, ніж інших європейських країн.
«Це, по суті, зводиться до відповідей на закиди Лукашенко. Ця активність до того ж – дуже пасивна – наче події, що розгортаються в Білорусі, не матимуть ніякого відношення ні до України, ні в Європейському Союзу », – підкреслює Богдан Петренко.
Він вважає, що при цьому Росія використовує ситуацію, в якій Олександр Лукашенко не здатен сісти за стіл переговорів з опозицією.