Вівторок 12 Грудень 2018, 00:39

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Безпека дітей. Коментар експерта Інституту «5 каналу»

08.06.2018

Після хвилі «груп смерті» та отруєння в школах знову постає питання про безпеку українських дітей. Про це у коментарі представника Інституту Богдана Петренка «5 каналу».

Перше, зазначив експерт, джерело розповсюдження – це не обов’язково російські спецслужби. Це можуть бути і просто діти, для яких така поведінка просто засіб підняти власну самооцінку. Або – за цим можуть стояти дорослі, для яких головна мета  -це монетаризація їх акаунтів. Тобто, притягнення уваги та, відповідно, оплачуваної реклами. Проблема у тому, що якщо ці ходи виявляться ефективними для сіяння паніки, то цих можуть скористатись і ті, хто веде війну проти

Друге, щодо протидії. Жодні «рамки» та охоронці на дверях не зупинять кіберзлочинців. Більше того, навіть технічно, кіберполіція не зможе упередити всі злочини в мережі. Тому, важливо, щоб діти, їх батьки та школи також брали участь у цьому – через упровадження спецпредметів з кібербезпеки, поводження себе в мережі та формування середовища, відкритого до дитини. Дитина не справиться самостійно з такими викликами, – заявив Богдан Петренко.

Відео