П'ятниця 22 Червень 2018, 06:03

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

БЕЗПЕКА ЛЮДИНИ – ПРІОРИТЕТ ДЛЯ ЦИВІЛІЗОВАНОЇ ДЕРЖАВИ

09.06.2017

8 червня 2017 р. у м. Києві відбувся Міжнародний круглий стіл «Питання безпеки людини в контексті реформування безпекового сектору країн Східної Європи».

Український інститут дослідження екстремізму, очолюваний Галиною Герегою, на заході представляв Олег Зарубінський.

Ключова ідея круглого столу полягала у тому, що в демократичних суспільствах безпека людини і державна безпека є взаємоповязаними і взаємодоповнюючими компонентами. По-справжньому стійкими можуть бути лише ті суспільства, де люди належним чином захищені від усього спектра загроз, і де безпека людини гарантована в сучасному, всеохоплюючому сенсі цього концепту.

Під час свого виступу представник УІДЕ наголосив на тому, що серед прав людини одним з основним є право на безпеку, особисту безпеку, безпеку від насильства, тобто від екстремістських проявів по відношенню до себе. Оскільки Український інститут дослідження екстремізму визначає сам феномен екстремізму як нелегітимне насилля або загрозу застосування нелегітимного насилля для реалізації політичних, економічних, етнічних, конфесійних та ін. інтересів, проблема забезпечення державою як інститутом однією  зі своїх найважливіших функцій – а саме гарантування безпеки особистості – насправді є проблемою профілактики та протидії екстремізму як такому.

У звязку з серйозними проблемами щодо реалізації цієї функції державою (ескалація насилля, наявність парамілітарних угруповань або ніким не контрольованих або контрольованих у тіньовий спосіб, в т.ч. певними політиками та можновладцями, галопуюче зростання злочинності та надзвичайно низький рівень розкриття злочинів, зростання випадків нелегітимного використання зброї аж до гранат посеред вулиць міст, масовизація рейдерських захоплень та міжконфесійних конфліктів), все частішими є інформаційні хвилі та лобіювання питання щодо легалізації вогнепальної зброї, дозвіл на зберігання, носіння та зберігання, зокрема, короткоствольної вогнепальної зброї (пістолетів).

О.Зарубінський представив учасникам Міжнародного круглого столу дослідження Українського інституту дослідження екстремізму та книгу, видану Інститутом  «Цивільна зброя в Україні: міфи та реальність. Українська дійсність і міжнародний досвід легалізації та контролю», в якій здійснено аналіз досвіду стосовно політики щодо цивільної зброї у понад 40 країнах світу, зокрема 15 країн Європейського Союзу.