Неділя 08 Серпень 2020, 23:36

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Білорусь: вибори під звуки Вагнера

31.07.2020

Про те, що відбувається у Білорусі і до чого було затримання бійців приватної військової кампанії «Вагнер», – 30 липня 2020 року у коментарі Богдана Петренка для телеканалу «Апостроф».

Навряд чи можна сподіватись на те, що вибори в Білорусі програє Лукашенко – каже експерт. Забагато влади акумульованої в одних руках запросто робить з 40% вісімдесят, – як це показали вибори 2010 року.

Не відчувається в країні і тиск Європи, яка або самоусунулась або вважає, що перемога Лукашенка – не найстрашніше, що може відбутись на її східних кордонах. Натомість РФ, яка системно працює над відновленням імперського впливу активно працюватиме на виборах, навіть якщо буде це заперечувати. Для неї важливо не усунути Лукашенка – а зробити його перемогу «липовою». З тим, щоб від втратив відчуття тилу і його  можна було змусити до глибшої інтеграції

Але затримання членів ПВК має і ознаки спектаклю. По-перше, поява інформації про те, що це «Вагнер», а не якась інша менш інформаційно відома військова кампанії. По-друге, – Білорусь діяла схожим чином і раніше, коли влада знаходила цілі «склади» зброї, які нібито існували для військового заколоту. І третє – це те, що були озвучені персональні дані всіх затриманих – те, що не допускається за жодних обставин до моменту визнання їх винними у суді.