Вівторок 26 Травень 2020, 08:07

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Булінг в Україні: нові ініціативи Міносвіти

21.11.2019

При ситуацію з цькуванням в Україні та про пілотний проект Міносвіти з формування “м’яких навичок” у дітей, як засіб протидії булінгу. Про це – 20 листопада у коментарі експерта Інституту Богдана Петренка Громадському радіо.

Сьогодні склалась така ситуація, коли діти уже розуміють, що таке булінг. І навіть теоретично можуть розповісти, що треба робити і чого не треба робити. Та навіть після того, як вони про це розкажуть, вони все рівно, на практиці, будуть продовжувати цькувати.
Тому не варто закінчувати кампанію з протидії булінгу лише формуванням знань (і точно не треба закінчувати формуванням каральної системи). У дітей ще мають бути сформовані практичні навички. Для того, щоб вони знали і могли застосовувати свої знання про цькування. Для того, щоб кампанія з протидію булінгу не завершилась лише напрацюванням справ про адміністративні правопорушення.
Звідси – і батьки, і школа мають зосередитись не лише на формуванні ерудованості дітей, але й на тому, щоб сформувати у них комунікативні навички.

Більше за посиланням