Понеділок 01 Червень 2020, 05:34

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Чи будуть дострокові вибори до парламенту – коментар експерта Інституту

18.04.2019

Чи можливі дострокові вибори і чи будуть вони вигідні лідеру президентських перегонів – Володимиру Зеленському. Про це – 18 квітня у коментарі експерта Інституту Богдана Петренка для 112.ua

Відтак багато що залежить і від дати інавгурації та вступу на посаду новообраного президента. Згідно із календарем президентських виборів, до 4 травня ЦВК має оголосити переможця президентських виборів. До 27-го глава держави матиме, таким чином, три тижні, аби обґрунтувати розпуск парламенту (приводом для цього може стати фактично відсутня коаліція) та оголосити дострокові вибори.

Але це – в ідеалі. Тобто в тому випадку, якщо інавгурація пройде вчасно і не буде жодних ексцесів у вигляді довгих судових оскаржень виборів тощо. Інша річ: наскільки вигідно для Зеленського розпускати Раду? Тут, каже нам заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко, є палиця в двох кінцях.

З одного боку, до парламентських виборів-2019 рейтинг Володимира Зеленського, а також його партії “Слуга народу”, може істотно “просісти”. З іншого – від виборів, призначених на літо, потенційний президент нічого не виграє. Бо літо – це пора відпусток, і середній клас, на який орієнтується Зеленський, скористається цією порою. Простіше кажучи, в силу сезонних причин не весь електорат шоумена дійде до дільниць посеред гарячих літніх вакацій.

Більше – у матеріалі Наталії Лебідь «Вінницька стратегія: Що буде з Гройсманом після президентських виборів»