Вівторок 25 Червень 2019, 06:55

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Чи потрібно в Україні заборонити участь у виборах колишнім членам КПРС та ВЛКСМ. Дискусійний проект «12 розгніваних чоловіків»

07.11.2018

Експерт Інституту Богдан Петренко взяв участь у проекті «Ісландія» «12 розгніваних чоловіків». Тема дискусії: чи варто заборонити балотуватись колишнім членам КПРC та ВЛКСМ.

Зокрема, Петренко відзначив, що запровадження подібної ініціативи обмежує значну кількість людей. А всі заборони обмежують людей, які ущемлені. І не виключно, що створення чергової ідентичності (колишній член КПРС/ВЛКСМ) призведе до того, що цю базу будуть використовувати сили, які далекі від української ідентичності. А об’єм цієї електоральної бази – 90% осіб, які старші 45 років.

Крім того, не варто забувати, що більшість, яка підтримала незалежність та декларацію про державний суверенітет України у 1991 році складали якраз депутати від КПРС. Тому не можна всіх їй вважати противниками державної незалежності України чи загрозою для державності.

І мабуть одне з головних питань  – це питання доцільності. Основна функція будь-якої політичної системи – це самозбереження. Так ось, цінності, які були властиві радянському режиму, вже передані від колишніх членів КПРС молодшим політичним функціонерам. І тому, сьогодні заборона уже не зламає тенденції – навіть молода влада вже буде охоплена метастазами цінностей колишнього режиму.

Варто також провести паралелі з практикою, яка забороняє балотуватись тим, хто має непогашену судимість. Тим самим – заборона може стосуватись виключно тих, хто був членом Компартії після заборони комуністичної ідеології. А не розповсюджуватись на тих, хто був членом КПРС чи ВЛКСМ до 1991 року.

В цілому, пропозиція заборонити участь колишнім комуністам та комсомольцям брати участь у виборах набрала 3 проти 9 незгідних з таким рішенням.

Відео