Неділя 17 Лютий 2019, 14:11

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Чи визнає Кремль вину за збитий Боїнг. Коментар експерта Інституту “Голосу Америки”

18.07.2018

17 липня 2018 року – це роковини збитого над Донецьком пасажирського авіалайнера. Чи здатна Росія визнати свою вину – про це у коментарі експерта Інституту Богдана Петренка для Російської служби «Голосу Америки»

На думку заступника директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдана Петренко, Кремль і Росія навряд чи здатні визнати, що їхні військові в 2014 році збили пасажирський літак в небі над Донецьком.

«Проблема скоріше не в тому, що військові збили пасажирський літак – подібні інциденти вже траплялися раніше у світовій історії. І не тільки з Росією, але і з США, Ізраїлем і навіть з Україною в 2001 році. Проблема в іншому. У тому, що будь-який, навіть часткове встановлення або визнання провини російськими військовими ламає всю стратегію Кремля по Донбасу – про те, що там немає російських військових », – зазначає Богдан Петренко.

Причетність Росії до трагедії з рейсом МН17, враховуючи роботу слідчих, експертів, стверджує Богдан Петренко, призводить до незаперечних доказів в іншому позові – справі України проти Росії в суді ООН про порушення Міжнародної конвенції про заборону фінансування тероризму.

«І тоді Росія з її тактикою« іхтамнет »може стати першою країною, яку засудили за порушення цієї Конвенції і пряму підтримку тероризму. Саме тому, в тому числі, ніякого, навіть часткового визнання вини Росія не робитиме, а її тактика – затягування справи до нескінченності, або хоча б до завершення розгляду справи в Міжнародному суді ООН про фінансування тероризму », – підкреслює Богдан Петренко.

Експерт каже, що дата зустрічі президентів Росії і Сполучених Штатів, ймовірно, була обрана не випадково.

«Її інформаційний ефект перебив хвилю спогадів про річницю катастрофи Боїнга. Питання тільки в тому, що згоден світ проковтнути те, що Росія знищує не тільки громадян в країнах, де вона фінансує війну, але і громадян інших країн, в тому числі і Євросоюзу », – вважає Богдан Петренко.

Більше читайте у матеріалі Тараса Бурноса «Петр Порошенко: Россия должна понести ответственность за гибель рейса МН17»