Вівторок 25 Червень 2019, 06:53

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Чи зростають загрози нацбезпеці у разі обрання Зеленського – коментар Голосу Америки

11.04.2019

Ризики «позасистемності» Зеленського та «рука Москви» у його кампанії – у коментарі експерта Інституту Богдана Петренка Російській службі «Голосу Америки» 10 квітня 2019 року

Заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко вважає, що можлива перемога Володимира Зеленського 21 квітня – це «кіт в мішку» не тільки для українців, але для росіян.

«З одного боку, його переважно підтримують ті регіони, які раніше були схильні до євразійської інтеграції. І під час першого туру він озвучив багато меседжів, які збігаються з російським баченням. Але з іншого – вважається, що за його спиною стоїть Коломойський, який неоднозначно сприймається в кремлівських вежах. Більш того, під час другого туру Зеленський робить крен у своїх заявах в бік Заходу», – каже Богдан Петренко кореспонденту Російської служби «Голосу Америки».

Він підкреслює, що Кремль спочатку не ставив на перемогу проросійського кандидата на українських президентських виборах.

«Росіяни зацікавлені більше в тому, щоб створити хаос і безвладдя в Україні, продемонструвати її як фейковий країну. Тому їхнє завдання – зробити українську владу неефективною. І заяви одіозних російських і українських політиків, які ховаються в Росії про підтримку Зеленського – це, перш за все, спроба підірвати його внутрішню легітимність як наступного президента. Мета Москви – президент з низькою підтримкою, який відповідно не має внутрішнього довіри для здійснення реформ», – зазначає Богдан Петренко.

Прихід нового кандидата до влади, особливо позасистемного, вважає політолог, що не має чіткої команди, чіткої програми, відкриває «оперативні можливості» для створення хаосу управління і мінімального довіри українців.

«Існують ризики в перший період президентства Зеленського – це коли буде формуватися і переформатуватися команда, розпочнеться боротьба політиків і олігархів за доступ до ресурсів, тобто почнуться політичні« тектонічні зміни і розломи »у звичній системі реальної влади», – моделює Богдан Петренко можливий розвиток ситуації після 21 квітня.

Він також вважає, що зміни в верхах влади може зробити її менш «моторної і менш здатною» оперативно відповідати на політичні та економічні виклики.

«Щонайменше, в перший період після виборів», – стверджує Богдан Петренко.

Більше читайте у матеріалі Тараса Бурноса «Порошенко- Зеленский: предвыборная борьба билбордов и лозунгов»