Понеділок 21 Вересень 2020, 12:52

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Чим закінчаться протести проти Президента?

13.09.2020

Активізація протестної діяльності напередодні виборів та вимог імпічмента Зеленського – чи мають такі акції перспективу – 11 вересня у коментарі сайту 112 каналу.

“Зеленський може піти з посади добровільно. Це не виключено, якщо його рейтинг впаде, наприклад, до 5% і якщо велика кількість мітингувальників з різних політичних сил одночасно вимагатимуть його відставки. Тобто якщо це буде консолідована вимога суспільства, він може до неї прислухатися. Тим паче, що команди, на яку він міг би спертися (за винятком уламків “95 Кварталу”), у нього немає. І демарш Богдана є доказом цього. Такого спротиву, як з боку Кучми у 2001-го, Зеленський не чинитиме, бо за Кучмою стояв олігархат, а за Зеленським, по суті, немає нікого”, – констатує заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко.

Він же говорить і про інше – про те, як працює в Україні та сама “демократія прямої дії”, яку обстоює президент Зеленський: “В Конституції України вказано, що Гарантом громадянських прав є президент. Але насправді таким Гарантом є народ. І це не пафосні слова. Бо коли президент – яке б прізвище він не мав – робить щось неприпустиме, то збирається “вулиця”, назвемо це так, і вказує президентові на те, що він помилився. І навіть якщо ця “вулиця” не репрезентує думку більшості, активна частина соціуму, пасіонарії якраз і контролюють те, аби президент дотримувався Конституції. Так було і так буде – “вулиця” завжди скеровуватиме владу у певне русло. Але це якщо говорити стратегічно”.

“А якщо тактично, – додає Петренко, – то зараз ми входимо у смугу виборчої кампанії. А вона може супроводжуватися і доволі агресивними діями. Під час виборів крива активності завжди йде вгору. Не виключаю, що до 25 жовтня кількість походів на Банкову чи на президентську дачу буде тільки зростати. Так само зростатиме і градус напруги. Саме у такий спосіб політичні партії – не важливо, з якої вони частини спектру – підживлюватимуть до себе інтерес та нарощуватимуть м’язи”.

Більше – у матеріалі Наталії Лебідь