Середа 16 Січень 2019, 06:07

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Чому ухиляються призовники, коли в країні йде війна. Коментар експерта Інституту радіо «Промінь»

13.09.2018

12 вересня 2018 року заступник директора УІДЕ Богдан Петренко у прямому ефірі радіо «Промінь» прокоментував ситуацію у новим призовом до війська, який розпочнеться у жовтні.

Продовження терміну призовної кампанії на місць говорить про те, що влада продовжує механічним шляхом вирішувати якісні проблеми, які властиві нашій армії, – сказав експерт. Армія повинна виглядати не лише привабливим інститутом, але й реальним соціальним ліфтом для українців. На жаль, на сьогодні в неї продовжують існувати невирішені проблеми: починаючи з радянських традицій розростання штабів, армійської бюрократії та завершуючи матеріальним забезпеченням. На сьогодні солдат отримує все ще меншу зарплату, ніж ту, яку б він міг отримувати на цивільних професіях. У той же час як відповідальність, яка покладається на військового, – значно вище.

Звичайно, зниження інтенсивності війни та її локалізація поступово призводять і до зниження патріотичного чинника, як засобу мобілізації в армію. Армія не просувається, а тому значна частина з тих, хто бачив у ній можливість вирішити проблему територіальної цілісності, почили її покидати.

Є проблеми і з доцільністю призову українців, який фактично здійснюється проти волі більшості призовників. У результаті ми отримуємо лише механічне збільшення армії, що не завжди ідентичне рівню її обороноздатності.