Вівторок 24 Листопад 2020, 19:05

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Чому українці проігнорували місцеві вибори?

27.10.2020

Про причини, які призвели до того, що на місцевих виборах була низька явка – 26 жовтня у коментарі виданню «Всім».

Богдан Петренко назвав кілька причин низької явки. Перша із них — люди недооцінюють важливість місцевої влади. — Попри процеси децентралізації, в людей все ще існує тверде переконання, що саме центральні органи (парламент, президент і уряд) вирішуються всі основні проблеми. Тому зацікавленість у місцевих виборах завжди була низькою. Люди не вважають, що їхнє голосування здатне вирішити важливі для них проблеми. І часто виборці навіть не знають, які політичні процеси відбуваються у їхньому населеному пункті.

Ще одна причина, на думку політолога — розчарування людей у виборчих результатах 2019 року, а саме співвідношення завищених сподівань і практичних результатів, призвело до значної демобілізації виборця. Богдан Петренко вважає, що люди зневірились, а тому не прийшли на дільниці.

Третя причина, названа політологом, — пандемія COVID-19, яка охопила Україну: — Зростання кількості захворювань, яке спостерігається останнім часом, стало вагомою причиною для частини українців не йти на виборчі дільниці. Тим більше, що місцеві органи влади не є чимось важливим для більшості, — зазначив Богдан Петренко.

Більше у матеріалі «Чому багато хмельничан проігнорували вибори: пояснюють експерти»