Вівторок 25 Червень 2019, 06:53

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Дебати між кандидатами: чи відбудуться вони?

03.04.2019

Укрінформ, 2 квітня 2019 року

Про можливі наслідки від того, що Зеленський таки не піде на дебати, та як цим може скористається його опонент — Порошенко

Вся фішка виборчої кампанії Зеленського, – говорить Богдан Петренко, – полягає в тому ж, в чому зосереджене поняття «справедливість». Слово гарне, всі його підтримують, але всі вкладають різне розуміння «справедливості». І доки Зеленський не озвучить хоча б якусь щодо цього власних тез, в нього різні люди вкладатимуть різні надії. Це проблема не стільки Зеленського, скільки українців – які постійно шукають собі «месію», аби потім швидко розчаровуватися. Тому Зеленський нічого не втратить від того, що не піде на дебати. Більше того, це для нього шанс збільшити підтримку – за рахунок недовіри до Порошенка. Адже в другому турі виборці голосуватимуть «проти» – тому це буде гра не позитивних тез, не обіцянок, а негативу.

Щодо штабу Порошенка, то виграти виключно на темі «дебатів», участі чи неучасті в них Зеленського – неможливо. Тут буде діяти інше. Зокрема, – важлива для багатьох українців тема «патріотизму». Тому виборча кампанія наступних трьох тижнів – це спроба кожного зі штабів нав’язати свій порядок денний. З одного боку «антипорошенківський», а з іншого боку «патріотичний». Виграє той кандидат, чий порядок денний буде важливіший для виборця.

Більше читайте у матеріалі Мирослава Лісковича «На що вплинуть дебати: і якщо вони відбудуться, і якщо їх не буде»