Вівторок 18 Липень 2018, 02:16

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Держава недостатньо використовує потенціал релігійних організацій для вирішення конфлікту на Сході – УІДЕ

03.11.2016

Україна має більш активно використовувати знання та потенціал релігійних організацій для встановлення миру в Україні – впевнені учасники відкритої дискусії «Дорогою миру: позиції Церков та релігійних спільнот щодо врегулювання конфлікту в Україні; пропозиції з відновлення миру», що відбулася у Національному історико-культурному заповіднику «Софія Київська».

Організаторами заходу виступили: Український інститут дослідження екстремізму, «Інститут «Свята Софія» Національного заповідника «Софія Київська»,  Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості. Участь у Дискусії взяли представники релігійних громад України, дипломатичних місій в Україні, державних та наукових установ, громадських організацій.

Зокрема, експерти Українського інституту дослідження екстремізму підкреслюють, що рівень довіри до Церкви протягом всіх років Незалежності України має один з найвищих показників і ніколи не дорівнював показникам нижче половини опитаних. Тож, у часи воєнного конфлікту позиція та діяльність релігійних спільнот має особливе значення – впевнені в Інституті.

«Релігія – це той єдиний дороговказ, якому слідують в усіх куточках планети. І саме вона має вказати людству шлях до миру та порозуміння.», – переконана голова «Українського інституту дослідження екстремізму Галина Герега.

На думку експертів, державні установи та організації, що займаються врегулюванням конфлікту на Сході мають активізувати роботу з релігійними громадами, зокрема, залучати керівників релігійних спільнот до проведення гуманітарних акцій, заходів щодо інтеграції переселенців на нових місцях поселення, для роботи з мешканцями деокупованих територій.

«Для покращення логістики надання гуманітарної допомоги воїнам АТО, мирному населенню, переселенцям доцільно було б створити моніторинговий центр при Всеукраїнській Раді церков та релігійних організацій. Адже забезпечення ефективності розподілу допомоги та прозорість фінансування дозволять збільшити обсяги допомоги від українських та міжнародних донорів», – вважає експерт УІДЕ Руслан Старовойтенко.

Також він наголосив на необхідності відновлення – на нових, сучасних засадах – діяльності державного органу з питань релігії та запровадження інституту Уповноваженого з питань релігії та духовності при Президентові України задля збереження міжконфесійного миру та профілактики використання релігійних питань для розпалювання ненависті у суспільстві.

«Вивчаючи негаразди та конфлікти, що існують у суспільстві, дискутуючи з цього приводу, ми не маємо на меті розпалювати ворожнечу, ми прагнемо досягти миру, тієї єдності, яка з одного боку – враховуватиме унікальність кожного з нас, а з іншого -  дасть нам всім різним відчувати себе членами єдиної спільноти, єдиного суспільства і єдиного народу!», – говорить керівник Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості Георгій Коваленко.

Його думку поділяє і генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська» Неля Куковальська: «Чим більше діалогів буде вестися навколо толерантності як міжконфесійної, міжрелігійної так й міжлюдської, тим вірніше ми досягнемо основної мети – мир у душах й мир у нашому житті».

З дослідженням Інституту “Дорогою миру: позиції Церков та релігійних спільнот щодо врегулювання конфлікту в Україні; пропозиції з відновлення миру” можете ознайомитись за посиланням.

Фото

IMG_1604 IMG_1609 IMG_1614 IMG_1617 IMG_1622 IMG_1628 IMG_1633 IMG_1640 IMG_1651