Понеділок 01 Червень 2020, 05:58

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Діалоги заради примирення. Науково-практична конференція

30.11.2015

25-26 листопада 2015 року з ініціативи Товариства «Знання», Української соціальної академії та Посольства Канади відбулась науково-практична конференція «Діалоги заради примирення: досвід та перспективи». Під час роботи конференції обговорювались актуальні питання формування культури толерантності в українському суспільстві, інтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО) на нових місцях проживання, шляхи забезпечення доступу до об’єктивної інформації на деокупованих територіях.

^B4425C927C420D6B079C89FFC59AA54DAEC825626147221F71^pimgpsh_fullsize_distrУчасник конференції з Італії Паоло Фріцці (професор університету Софії (Рим)) підкреслив важливість роботи з профілактики релігійних та міжконфесійних конфліктів, Карл Гетю (національний директор католицької асоціації CNEWA(Канада)) поділився досвідом налагодження діалогу та порозуміння між франкомовними і англомовними канадцями, в основі котрої були програми обміну молодих студентів. Занурення в спільноту, яка викликала нерозуміння і навіть вороже ставлення до себе, з часом дали позитивний результат: в провінції Квебек сформована стійка група патріотів єдності Канади, яких поєднують товариські, неформальні стосунки з представниками англомовної частини країни.

Посол Канади в Україні Роман Ващук наголосив: «демократичні цінності вимагають щоденної копіткої праці, наявні конфлікти та зростання агресії та насильства у суспільстві не можуть бути подолані у стислі терміни. Втім альтернативою діалогу та толерантності є тільки війна та вбивство, що є неприпустимим. Канада завжди підтримувала Україну і надалі готова докладати зусиль заради прискорення процесів євроінтеграції та укорінення культури діалогу в українському суспільстві».

На конференції багатьма українськими експертами засвідчено, що ні Міністерство інформації, ні інші державні інституції не можуть переломити ситуацію в інформаційному просторі на сході та півдні України. На цих територіях продовжується інформаційна війна, яку ініціює російська сторона конфлікту. Не вдається відновити мовлення на окуповану частину території країни, запровадити ефективні діалогові сесії з населенням прилеглих районів, в яких досить відчутний вплив провокаторів.

Учасники конференції наголошували на складностях українського конфлікту, необхідності продовження пошуків вирішення проблем зовнішньої агресії, діяльності внутрішньої «п’ятої» колони. За таких умов особливої актуальності набуває діяльність Українського інституту дослідження екстремізму з тематики формування культури діалогу та толерантності, яку експерти Інституту пропонують у програмах, які спрямовані на профілактику та деескалацію агресії та насильства, запровадження методик фасилітації та медіації при вирішенні конфліктів як у бізнес-середовищі, так і в системі освіти чи при роботі з побутовим насильством.