Неділя 19 Жовтень 2019, 03:44

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Дострокові вибори у міського голови Києві: вірогідність та варіанти

09.07.2019

9 липня експерт Інституту Богдан Петренко прокоментував для сайту 112 каналу можливість проведення дострокових виборів міського голови у Києві.

Відповідаючи на запитання про те, якими можуть бути формальні підстави для розпуску Київради та проголошення дострокових виборів київського мера, Богдан Петренко говорить таке. “Наприклад, міська рада оголошує недовіру меру, й, відповідно, Верховна Рада, котра на той момент уже контролюється Зеленським, ухвалює рішення про проведення дострокових виборів мера. Другий варіант: він пише заяву сам. Звісно, не без того, що на нього чиниться політичний тиск”.

Експерт додає: “У Зеленського обговорюються кілька варіантів того, що буде після парламентських виборів. Бо, крім парламенту, він має ще проблему з місцевими виборами. Їх не можна провести скрізь, але можна – в окремих точках. Насамперед йдеться про столицю України. Бо зрозуміло, що той, хто контролює Київ, контролює й всю країну, бо саме з Києва (й завдяки киянам) беруть початок усі наші революції. Беручи все це до уваги, можна майже зі 100-відсотковою впевненістю казати про те, що дострокові вибори мера відбудуться”.

Звісно, вирішувати замість киян, кому бути мером, – не по зубах навіть команді президента. Під кадровим рішенням Богдан має на увазі підтримку (або ні) Кличка як кандидата в міські голови. Але хтозна, чи не обійдеться, бува, Віталій Кличко без високого благословення Банкової? Як говорить у коментарях 112.ua заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко, на найближчих мерських виборах може повторитися ситуація з Черновецьким. Бо у 2006 році ніхто не чекав на обрання мером відверто комедійного персонажа, але саме він вибив мерське крісло з рук “міцного господарника” Омельченка.

“Так, нині з Кличка сміються, над ним кепкують, але, оскільки невідомо, кого виставлять проти нього, в Кличка лишається шанс бути переобраним знову. Це дуже укріпило б його позиції і, звісно ж, спрацювало би проти Зеленського”, – говорить Петренко. Тим паче що до президентських виборів рейтинг Кличка з-поміж інших ймовірних кандидатів був найвищим: навесні за нього були готові голосувати 17,8% серед усіх респондентів і 47% з-поміж тих, хто визначився з вибором. У найближчого його суперника – Олександра Омельченка – позиції є значно слабшими: 5,4% та 14,3% відповідно.

Більше – у матеріалі Наталії Лебідь «Кличко vs Зеленський: Хто відвоює Київ?»