Неділя 04 Липень 2020, 09:16

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Експерт поміркував про ймовірність введення в Україні надзвичайного стану

25.03.2020

Обгрунтуванням режиму надзвичайного стану може стати збільшення кількості заражень коронавірусів, а також сплеском криміногенної обстановки.

Про це 25 березня у коментарі ГолосUA повідомив заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко.

Він констатував, що з початку карантину спостерігається сплеск насильства в сім’ї в громадському транспорті і магазинах. Також активізувалися і дрібні шахраї.

“Але потрібно розуміти, що у людей є ще грошові заощадження, які дозволяють вижити в період карантину. Однак багато українців живуть від зарплати до зарплати. Більш того, зараз у зв’язку з карантином багато працюють віддалено з частковим збереженням зарплати, а деяких відправили у відпустку за свій рахунок. і це буде дуже болісно, ​​особливо якщо всю сім’ю відправили у відпустку за свій рахунок. це може привести до сплеску асоціальних елементів, збільшення кількості злочинів і в цілому криміналу “, – уточнив Богдан Петренко.

За його словами, таким злочинам необхідно буде протидіяти.

“І для громадської думки це може стати виправданням посиленням заходів, в тому числі правоохоронного характеру. Тому, швидше за все, ми в підсумку отримаємо не надзвичайну ситуацію, впроваджену в декількох областях України, а надзвичайний стан”, – додав Богдан Петренко.

Експерт вважає, що обгрунтуванням режиму надзвичайного стану також може бути збільшення кількості нових заражень коронавірусів, і держава повинна буде реагувати на це.

“З огляду на те, що у нас країна пострадянського характеру, то реагувати крім як методом закручування гайок у нас не вміють. Тому ми отримаємо лише посилення деяких правоохоронних структур і перехід на деякий час до поліцейської держави”, – підсумував Богдан Петренко.

Нагадаємо, ЗМІ повідомляють, що Рада може ввести надзвичайний стан в Україні 24 березня в зв’язку з небезпекою подальшого поширення коронавируса.

Раніше Кабінет міністрів ввів карантин в Україні в зв’язку зі спалахом коронавируса в світі з 12 березня до 3 квітня 2020 року. У зв’язку з цим в країні і в Києві, зокрема, закриті школи, дитсадки, заборонені масові розважальні заходи.

З 23:00 17 березня в Києві було припинено роботу метрополітену.

У кількох областях України введено режим надзвичайної ситуації.

Період карантину в Україні за рішенням Кабміну продовжений до 24 квітня.