Неділя 04 Квітень 2020, 17:44

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Експерт порадив, як протистояти панічним настроям

23.03.2020

Панічним настроям суспільства сприяє непослідовність влади. Про це 23 березня в коментарі ГолосUA повідомив заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко.

Він констатував, що, з огляду на те, що панічні настрої відносяться до розряду емоцій, протидіяти їм слід за допомогою раціо.
«Нам слід відійти від того що ми сприймаємо як правду все, що ми бачимо і чуємо, і включати критичне мислення. В першу чергу, слід використовувати інформацію з авторитетних медичних джерел, таких як сайт Всесвітньої організації охорони здоров’я. Там є доступні рекомендації, як протидіяти коронавірус і що він собою являє. Тобто, при прийнятті рішень краще користуватися, керуючись не політичними заявами, а перевіреними джерелами інформації », – підкреслив Богдан Петренко.
За його словами, панічним настроям суспільства сприяє і непослідовність влади. Це не додає впевненості українців.
Експерт також порадив у разі безпосереднього фіксування неправомірних дій або ж панічних проявів на вулиці, в першу чергу подбати про власну безпеку і перебувати на безпечній відстані. Адже одна людина навряд чи зможе протидіяти групі осіб. Тому, якщо є можливість, в залежності від ситуації, варто викликати поліцію.
«Якщо ж це панічні прояви скупки продуктів, варто абстрагуватися і просто згадати, що завтра ту ж гречку завезуть і заради неї не варто штовхатися в черзі. Також потрібно розмовляти про це і вдома, в першу чергу, з дітьми. Тому що так діти будуть відчувати себе в безпечному середовищі. Більш того, якщо у вас є побоювання і ви їх проговорює, ви починаєте менше відчувати ці страхи », – підсумував Богдан Петренко.
Нагадаємо, ЗМІ повідомляють, що Рада може ввести надзвичайний стан в Україні 24 березня в зв’язку з небезпекою подальшого поширення коронавируса.