П'ятниця 29 Травень 2020, 22:58

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Експерт: В Україні карантин триватиме орієнтовно два місяці

20.03.2020

Golos.UA, 20 березня 2020 року

В Україні карантин був введений превентивно, передчасно і багато в чому необґрунтовано. Але на момент 3 квітня, коли він повинен бути скасований, може скластися ситуація, що спалах коронавирусу досягне свого піку або ж буде передпіковой.

Про це в коментарі ГолосUA повідомив заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко.
Експерт упевнений, що карантин буде продовжено. В першу чергу через те, що Україна в питаннях боротьби з коронавірусів використовує китайський досвід.
«А в Китаї карантинні заходи тривають з кінця січня, і ми бачимо, що в середині березня карантин триває, незважаючи на те, що в державі демонструється позитивна статистика», – уточнив Богдан Петренко.
За його словами, в Україні також немає підстав для зняття карантину. Адже на початок квітня не буде розроблена ні вакцина, ні ліків від коронавируса.
«Виходячи із заяв, вакцина буде тільки восени. Але це тільки розробка. Коли вона надійде в Україну, з огляду на наше місце в світовому рейтингу, невідомо », – підкреслив експерт.
Експерт упевнений: в Україні карантин був введений превентивно, передчасно і багато в чому необґрунтовано. Але на момент 3 квітня, коли він повинен бути скасований, може скластися ситуація, що спалах коронавирусу досягне свого піку або ж буде передпіковой.
«І вже в цьому випадку знімати карантин буде знімати нерозумно. Думаю, його введуть орієнтовно на два місяці », – підсумував Богдан Петренко.
Нагадаємо, ВООЗ констатує: медичні маски не зможуть захистити від смертельного китайського коронавируса. Вони допомагають обмежити поширення лише кількох респіраторних захворювань.