На окупованому Донбасі панують занепадницькі настрої. Люди розчаровані, їх мрії про краще життя з РФ не збулися.
Як заявив ” заступник директора Українського інституту досліджень екстремізму Богдан Петренко, в найближчі роки Україна ризикує назавжди “втратити” жителів ОРДЛО. Зв’язок з ними може бути повністю розірвана, передає .
Експерт додає, що люди в “ДНР” і “ЛНР” сильно розчаровані в Росії.
У свою чергу, є і розчарування Україною, так як поки немає якихось визначальних сигналів ні з того, ні з іншого боку. Петренко підкреслює, що Українська держава починає втрачати луганчан і донеччан. “Можливо, ще пару років, і відбудуться незворотні процеси.
Відбудеться відкол цих людей, і ми більше не будемо мати інформаційної або іншої можливості, щоб повернути не територія, а цих людей в Україну “, – припускає експерт.
Про те, чому сьогодні переслідуються Жеваго, Бахматюк, Оніщенко та інші олігархи, прізвища яких пересічний українець ніколи не чув, – 5 грудня у коментарі експерта Інституту Богдана Петренка сайту 112 каналу.
“У партії “постправди” її кроки – завжди піар-акції. Тобто дії, вмотивовані передусім тим, як на них зреагує суспільство. А у нього є запит на “посадки” та переслідування олігархів, і тому увагу соціуму дуже легко переключити з більш актуальних питань на псевдоактивність влади”, – говорить в цьому контексті Богдан Петренко.
Всіх кого переслідують реально сьогодн і- надто дрібні фігури на українській політичній шахівниці. Пресингуючи їх, нова влада йде у руслі власних обіцянок, але й водночас поступово набирає прискорення для більш серйозних кроків.
“У такий спосіб зараз готується підґрунтя для більш вагомих посадок, на які є більший запит (маю на увазі Петра Олексійовича), але поки немає достатніх юридичних підстав і немає погодження з боку Заходу. Тут відбуватиметься процес “step by step”, таке собі тестування реакції і з боку українців, і з боку світу”, – говорить в коментарях 112.ua заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко.
З приходом будь-якої нової влади в Україні завжди відбувається поділ ринків. А він завжди відбувається за рахунок тих, хто ці ринки колись здобув. І це, на жаль, один з компонентів нашої економічної ситуації – пов’язаної з монополіями та олігархами”, – наголошує Богдан Петренко. Він, втім, уточнює, що “в Україні до будь-якого олігарха можуть виникнути питання – у нас великий бізнес не базується на суто законній основі”.
Щодо убивств дітей в Україні та залежність ефективності розслідування злочинів від запиту громадської думки, – 3 грудня у коментарі експерта Інституту Богдана Петренка.
Про те, що може сприяти правоохоронній системі розслідувати убивства, у тому числі й убивство дітей – 2 грудня у коментарі експерта Інституту Богдана Петренка радіо «Голос Києва».
Експерт відзначив, що з огляду на велику кількість камер спостереження у місті Києві, немає нічого дивного у тому, що розслідування відбулось дуже швидко.
Але не треба зважати, що камери є вирішенням усіх проблем. Розслідування залежить не лише від технічних можливостей, але й від людських – зокрема, громадянської свідомості людей, які не залишають без реакції злочини, у яких вони стали свідками, професіоналізму слідчих і звичайно – мотивації тих, хто проводить розслідування.