П'ятниця 29 Травень 2020, 23:35

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Екстремальні захоплення – що штовхає дітей на смертельні ігри

19.08.2019

Чому діти захоплюються екстремальними видами діяльності і що штовхає їх на ігри зі смертю. Про це – 17 серпня 2019 року в ток-шоу Матвія та Катерини Ганапольських “18 мінус”.

“Перше - значна частина зі смертельних ігор – це постановочні ролики, на які йдуть роки тренувань та декілька дублів.  Сучасній дитині часто необхідний не скільки адреналін, – скільки публічність і визнання, – говорить експерт Інституту Богдан Петренко. Другий вид – це контрольовані екстремальні ігри. Частина дітей дійсно мають потяг до таких ігор і коли батьками та суспільством не створюються безпечні можливості для того, щоб реалізувати цей потяг, – діти не зупиняються, а реалізують свій потяг в інший спосіб. Тому, екстремальні види спорту мають існувати. І третє – це елементарне наслідування першого і другого типів у спосіб, що дійсно небезпечний для життя”.

Не будемо також забувати, що в дітей немає чіткого розуміння причинно-наслідкових зв’язків. Тому для них повторити смертельний трюк як і намагатись учинити самогубство -  часто виглядає як цілком безпечний спосіб привернути до себе увагу. І ще одне – на все, що в дорослому житті накладене табу, – є цікавим для дитини. Тому, якщо не говорити з дитиною про незручні речі – смерть, насилля, секс, – то це не вбереже її, навпаки, – стимулюватиме вивчати ці питання самостійно.

Більше у відео