Неділя 08 Серпень 2020, 22:55

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Екстремізм вимагає консолідації зусиль світової спільноти – постпред України в ООН Володимир Єльченко

18.11.2016

У міжнародному вимірі проблема екстремізму вимагає консолідації зусиль світової спільноти. І це – справа не лише силовиків. Це упередження, профілактика діяльності рухів, що пропагують терористичну діяльність. Особи чи угруповання, що стали на шлях екстремізму, рідко зважають на вимоги закону. У той час, як самі силовики вимушені діяти у межах цього закону. Це не заклик до посилення поліцейської держави. Це заклик усвідомити, що протистояння насильницькими проявам – це цілий комплекс дій – від освітянських до економічних важелів. Від регіональних до наднаціональних структур.

Про це йшлось і на минулорічному Вашингтонському саміті, присвяченому боротьбі з екстремізмом у всьому світі (Countering Violent Extremism), і про це заявив учора український представник в ООН Володимир Єльченко).  Консолідація зусиль світової спільноти (і країн, і міжнародних організацій), боротьба не лише з проявами, а усунення стимулів – фінансування незаконної діяльності, постійні порушення прав людини, корупція та неефективне врядування. Це дозволить зупинити ескалацію екстремізму у світі, зменшити насилля, що застосовується екстремістами та відновити ті свободи, які були обмежені через поліцейські методи протидії крайнім методам діяльності.

Заяву постійного представника України в ООН Володимира Єльченка читайте за посиланням.

Про міжнародний саміт, присвячений боротьбі з екстремізмом у всьому світі (Countering Violent Extremism), – читайте за посиланням.