Понеділок 10 Грудень 2018, 04:26

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

ГІБРИДНІ ЗАГРОЗИ УКРАЇНІ І СУСПІЛЬНА БЕЗПЕКА

05.02.2018

В Українському кризовому медіа-центрі відбулась презентація аналітичного документу «Гібридні загрози Україні і суспільна безпека. Досвід ЄС і Східного партнерства».

Цей аналітичний документ було підготовлено в рамках проекту «Сприяння розбудові можливостей України гарантувати безпеку суспільства в умовах гібридних загроз» за підтримки Європейського Союзу.

Серед основних загроз для державної безпеки експерти виділили: міжусобну боротьбу правлячої еліти за електорат на фоні масштабної корупції, яка дозволяє агресору через проросійські або псевдо-українські політичні сили відновлювати свій вплив на політику України; незавершеність створення повноцінної системи територіальної оборони України, що посилює в суспільстві відчуття незахищеності, на фоні зусиль російських спецслужб із створення законспірованих та законсервованих незаконних збройних формувань та ін.

Під час дискусії директор Українського інституту дослідження екстремізму Олег Зарубінський нагадав присутнім про Договір про дружбу, партнерство і співробітництво між Україною та Російською Федерацією, який був підписаний у травні 1997 року, ратифікований Україною у січні, а РФ – у грудні наступного 1998 року. Наприкінці 2008 року договір автоматично був продовжений на 10 років, таким чином у цьому році спливає десятирічний термін його дії. У Договорі про дружбу визначається, що для того, щоб вийти з Договору, одна з сторін не менше ніж за 6 місяців до завершення чергового десятирічного терміну дії, має письмово попередити іншу сторону про своє рішення вийти з Договору. Питання директора УІДЕ викликало жваву дискусію серед учасників заходу, якими була зазначена парадоксальність, або іншими словами – абсурдність ситуації, коли українське керівництво підкреслює, що нинішній стан взаємин України та РФ – це війна, або гібридна війна, а водночас є чинним і немає жодних натяків щодо розірвання Договору про дружбу, партнерство та співробітництво між воюючими країнами.