Вівторок 26 Травень 2020, 10:32

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Рік тому на Донбасі почалася Операція Об’єднаних сил України

03.05.2019

Голос Америки, 2 травня 2019 року

Заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко нагадує, що зміна формату АТО на ООС було більше правової необхідністю, ніж підсумком корінних змін в проведенні операцій на сході України.


«Не будемо забувати, що військові дії – це продовження політики, а не навпаки. Армія буде діяти виключно в межах, встановлених політиками, в тому числі, і пересуватися вперед, не виходячи далі «сірої зони». А ось сама українська політика в останній рік стала заручницею виборчого процесу. Виборчий процес, з одного боку, не давав можливості проведення змістовних переговорів по Донбасу, а з іншого – існували реальні загрози, що військових можуть використовувати для того, щоб додати популярності чинному президенту під час виборчої кампанії», – каже Богдан Петренко кореспонденту Російській службі« голосу Америки».
Він підкреслює, що штучних загострень на фронті, про ризики яких говорили конкуренти Петра Порошенка, під час виборчої кампанії не сталося.
«І це можна вважати позитивним результатом року Операції Об’єднаних сил. Тому навряд чи можна було очікувати радикальних результатів від дій військових. Але, ті зміни, які вже відбулися, вказують, що військовим вдалося відпрацювати ефективний і злагоджене управління силами на лінії зіткнення», – стверджує Богдан Петренко.
Разом з тим, він вважає, що рік злагоджених військових дій на Донбасі – «створив правові підстави для військового варіанту звільнення територій».
«І хоча поки це тільки гіпотетичний варіант, він виключається офіційно, тим не менш, ми отримали додатковий важіль тиску на Кремль в переговорах і одну з перших спроб України перехопити ініціативу в інформаційній війні з Росією», – вважає експерт.
Досить успішна робота військових і довіру до них з боку українців, зазначає він, дозволила на «інформаційному фронті» знизити тему домінування «російської агресії» в заявах учасників президентських перегонів.
«Більше обговорювали теми протистояння« старих-нових політиків», а не військового вторгнення. І в цьому також є заслуга учасників Операції Об’єднаних сил, які стали гарантами спокою в країні», – вважає Богдан Петренко.
Більше читайте в матеріалі Тараса Бурноса «Год назад на Донбассе началась Операция Объединенных сил Украины»