Неділя 17 Лютий 2019, 14:41

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Хто і які штрафи може платити за цькування дитини в школі

16.07.2018

Експрес, 13 липня 2018 року

Міносвіти, Мінсоцполітики, Мінкультури та Мінмолодьспорту розроблять план протидії білінгу в закладах освіти. Народні депутати зареєстрували законопроект, де пропонується окрема стаття про булінг до Кодексу про адміністративні правопорушення, пише Експрес.  

Відтак, за фізичне або моральне насильство, а також агресію в будь-якій формі загрожуватиме штраф – від 40 до 850 грн. Цю суму виплачуватимуть батьки кривдника, якщо він ще не може відповідати перед законом.   За завдання кривди особливої жорстокості відносно неповнолітнього будуть стягувати кошти в розмірі від 1700 до 3400 грн.    Водночас, вчителів штрафуватимуть за приховування булінгу – від 850 до 1700 грн.  Також директори шкіл муситимуть слідкувати за тим, чи проводяться у школі заходи з протидії булінгу, та розглядати заяви про випадки цькування.   На своїх сайтах заклади освіти будуть зобов’язані вказати правила поведінки учня у школі.  

Втім, заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко вважає, що за допомогою штрафів неможливо охопити всі аспекти булінгу як такого. Наприклад, важко уявити, як каратимуть дітей, які ігнорують та бойкотують їхнього однокласника.