Неділя 13 Липень 2020, 02:05

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Хто прослуховує Трубу?

26.11.2019

Про те, кому вигідно прослуховування розмов у кабінеті глави ДБР – 26 листопада у коментарі експерта Інституту Богдана Петренка сайту 112 каналу.

Безперечно, найбільше голова ДБР насолив екс-президенту Порошенку. Однак чи під силу йому замовити аудіофіксацію? “Порошенко вже немає важелів впливу, щоб організувати прослуховування в держустановах, тому писати Трубу міг як Коломойський, так і антиКоломойський”, – дотепно зауважує заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко.

Він же додає, що в кожному разі “все це йде в плюс Порошенку. Тепер він може посилатися на політичне замовлення”.

“Для того, щоб здійснювати прослуховування керівника державної структури, котрий має розуміти, що його прослуховують, потрібні особливі професійні можливості та професійні засоби. А вони є в розпорядженні саме силових структур. Але й іноземний вплив – з боку Росії чи ще когось – я не виключаю так само”, – говорить Богдан Петренко.

Він же додає: можливо, в оприлюдненні розмов Труби проглядається бажання нейтралізувати не стільки голову ДБР, скільки його візаві Андрія Богдана. Бо передусім поширили саме той запис, який ілюструє надмірну впливовість голови ОП. “Сьогодні триває величезна боротьба, і не настільки навколо “Слуги народу”, скільки всередині самої фракції”, – зауважує в цьому контексті Петренко.

Він же відзначає ще одну річ. Ніхто з правоохоронців першого ешелону насправді не хоче займатися справою Порошенка. Як у такому разі вийти із ситуації, коли пряма конфронтація з командою чинного “гаранта” є неможливою? Скандал із прослуховуванням може спричинити звільнення Труби в теперішньому часі, але можливі вигоди – в часі майбутньому.

“Я не думаю, що хтось із представників правоохоронних структур захоче взяти на себе ведення цієї кримінальної справи. Бо всі кримінальні провадження щодо політичних лідерів потім вилазять боком тим, хто їх вів. Справа Порошенка видається доволі брудною, і вона якщо й дасть якісь бонуси, то тимчасові”, – переконаний Петренко.

Більше у матеріалі Наталії Лебідь «“Повільніше, я записую”: Кому потрібне прослуховування директора ДБР Романа Труби?»