Вівторок 27 Жовтень 2020, 17:06

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Імітація народовладдя чи пробник референдуму: яким буде опитування від Зеленського

15.10.2020

Про мету опитування українців під час місцевих виборів – 13 жовтня у коментарі 24 каналу.

Богдан Петренко, заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму, зазначив, що головне завдання останнього відео Зеленського – вплинути на порядок денний. Зараз усі будуть обговорювати саме його питання, а не проблеми місцевого самоврядування. І зрозуміло, що питання будуть побудовані таким чином, щоб більшість людей прийняли позицію президента, а тому підсвідомо будуть погоджуватись з ним.

Друге завдання – це притягнути на виборчі дільниці тих, хто б туди не прийшов, аби не опитування. Минулого разу саме ці люди зробили перемогу Зеленському. Враховуючи те, що опитування нічим не регулюється, юридично його наслідки є нікчемними. На відміну від політичних наслідків. Тобто, результатами опитування можуть маніпулювати, – пояснює Петренко.

Він додає, що ніхто не буде регулювати це опитування, а тому і ніхто не буде відслідковувати, щоб голосування було коректним. А відповідно – це відкриває величезні можливості для фальсифікацій, які будуть називатись “народним волевиявленням”.

Більше – у матеріалі Анастасії Іщенко