Понеділок 01 Червень 2020, 04:28

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Інститут спільно з КиМУ провів «круглий стіл» на тему: «Сучасні міжнародні конфлікти: причини, сутність та шляхи врегулювання»

24.11.2015

23 листопада 2015 року Український інститут дослідження екстремізму спільно з Інститутом міжнародних відносин Київського міжнародного університету (КиМУ) провели «круглий стіл» «Сучасні міжнародні конфлікти: причини, сутність та шляхи врегулювання», на якому  обговорювались тенденції загострення цивілізаційних конфліктів, міжетнічних та міжрелігійних протистоянь, ісламський екстремізм, продовження зовнішньої агресії на сході України. ^DBE64B102FD63AFE883D5A1578D4F056E26AFB87874CE669AD^pimgpsh_fullsize_distr Під час “круглого столу” експерт Українського інститут дослідження екстремізму Руслан Старовойтенко зосередив увагу на нових викликах радикалізації суспільства у сучасному європейському просторі. Ісламський екстремізм набуває іншої якості, він стає глобальним явищем політичної дійсності, претендує на встановлення диктатури Халіфату не тільки в країнах Близького Сходу, а й на європейському просторі, зокрема, йдеться про завдання встановлення контролю ІДІЛ над Піренейським півостровом до 2020 року. Нездатність до діалогу, до визнання інших культур та традицій, релігійний фанатизм бойовиків тісно переплетені з новою міграційною хвилею, яка частково інспірована стратегами ісламізації Європи. Потребує удосконалення та переосмислення європейська парадигма мультикультуралізму. Толерантність та діалог може бути з тими, хто визнає європейські цінності, хто рішуче відкидає принципи нетерпимості та відверто нехтує індивідуальними свободами та правами людей, вчиняє численні вбивства та залякує інакомислячих. Безпека кожного громадянина в Євросоюзі, в Україні як чинного асоційованого члена європейської спільноти, вимагають дієвої стратегії подолання новітніх викликів і загроз з боку ісламського екстремізму.

Особливе місце займає агресія Росії на сході України, яка тільки на руку ісламським терористам і екстремістам, які прямо зацікавлені у відсутності єдності та мирного простору в Євросоюзі та готові використовувати російсько-український конфлікт для відвертання уваги від власних деструктивних дій на Близькому Сході та у міграційних процесах.