Неділя 04 Квітень 2020, 18:08

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Ісламська Держава: від таборів до можливості відновлення

24.02.2020

Про те, чим ІДІЛ загрожував світу і чи варто очікувати відновлення Ісламської держави – 21 лютого у коментарі для “Магнолія ТБ”

Трохи про проблеми, які турбують світ. Не зважаючи на те, що Ісламська Держава уже два роки не є лідером по кількості терактів і на те, що вона зазнала територіальної поразки, страхи щодо неї існують у Західному світі. Страхи саме через загальнодоступність та несистемність насилля, яке застосовують її послідовники. І за останніми даними сьогодні відбувається акумуляція зусиль #isis для поновлення своєї діяльності.
Навряд чи ми отримаємо ІД зразка 2014-2015 рр., але військова поразка ісламістів не усунула проблем, які штовхали людей до військових і терористичних форм спротиву. Сьогодні ми живемо у період спаду терористичної активності. Але не виключено, що через 3-5 років у світі відбудеться нова ескалація. Після того як буде проведена реорганізація. Тим більше сьогодні полоненні утримуються в спільних таборах. Що, крім ізоляції від світу дає можливість формування соціальних зв’язків між ними самим. До речі, саме поразка бойовиків Аль-Каїди та їх ізоляція в таборі Абу-Грейб і стала передумовою для формування Ісламської Держави у тому вигляді, в якому нею залякують західний світ.

Більше за посиланням