Четвер 18 Жовтень 2018, 11:13

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Кіберезпека в Україні. Експерт Інституту Богдан Петренко на Обоз.TV

30.11.2017

30 листопада 2017 року заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко обговорив проблеми кібербезпеки в Україні в прямому ефірі на Обоз.TV

Зокрема, експерт заявив, що під загрозою перебувають не лише високопосадовці чи державні структури, але й пересічні громадяни. І основна причина таких загроз – це відсутність комп’ютерної грамотності та активне використання піратського продукту.

Щодо джерел загроз – то, насамперед, варто виокремити російський фактор (гібридна війна). Конкуренція між державами наскільки загострилась, що навіть після завершення війни та визволення територій, ми будемо протистояти Росії у віртуальному просторі. По-друге, це злочинці, які намагаються викрасти кошти, особисту інформацію, або – маніпулювати людиною за допомогою Інтернет. І по-третє, це організації, які претендують на те, щоб гарантувати віртуальну безпеку. Зокрема, зважаючи на посилення ролі кібернетичної складової у національній безпеці, очікується і виділення величезного об’єму коштів та ресурсів. Не виключено, що у боротьбі за доступ до цих ресурсів, джерелом загроз можуть виступати й внутрішні сили.

Більше дивіться у відео

частина 1

частина 2

частина 3

частина 4

частина 5

частина 6

частина 7