Неділя 25 Серпень 2019, 18:55

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Конференція “Рейдерство в Україні: проблеми протидії”

11.03.2015

У 2015 році рейдерство становитиме загрозу для економіки України. Топ-5 рейдерських захоплень за січень-лютий 2015 року

Моніторинг рейдерських атак за січень-лютий 2015 року, аналіз потенційних загроз та соціально-економічних наслідків нелегітимного захоплення власності, зниження рівня інвестиційного клімату в Україні,  шляхи протидії рейдерству – ці теми експерти в галузях політики, економіки та права обговорили на конференції «РЕЙДЕРСТВО В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ПРОТИДІЇ», що пройшла 11 березня у Торгово-промисловій палаті України.

IMG_0246Організаторами заходу виступили: Український інститут дослідження екстремізму (UIRE), Український союз промисловців і підприємців (УСПП), Торгово-промислова палата України (ТПП) та Національна академія правових наук України.

«Для боротьби з рейдерством є ціла низка механізмів, як законодавчих, так і суспільних. Наше завдання – об’єднати досвід та доробок, які вже існують у цій галузі, та виходити на публічний діалог з владою і громадянським суспільством», – вважає голова Українського інституту дослідження екстремізму Галина Герега.

«Усі ми розуміємо, що наша економіка зараз навіть не на колінах – вона лежить, ледве жива. Вдихнути у неї життя можуть лише великі вливання. І я говорю не про кредити, а про інвестиції у реальний сектор економіки. Але щоб ці кошти прийшли, інвестор має бути захищений:  від непоміркованих, хаотичних змін законодавства, від свавілля фіскальних органів та від прямого рейдерства», – зазначила під час виступу голова UIRE.

Президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах підкреслює, що протидія рейдерству – це  складне  комплексне завдання, в основі вирішення якого повинні  бути державний підхід,  політична воля та величезні зусилля ділової громадськості. «Починати потрібно з того, щоб надійно та ефективно захистити права власника та інвестора у нашій країні, розробити та ухвалити необхідний пакет законів, примусити ці закони реально працювати, зробити доступними та результативними механізми захисту підприємця через суд, надати йому можливість спокійно та плідно працювати, не побоюючись в одну мить втратити майно і кошти  через рейдерів», – вважає він.

Президент Торгово-промислової палати України Генадій Чижиков підкреслює, що суспільна небезпека рейдерства у тому, що воно підриває економіку держави й позбавляє країну інвестицій.

«Україна дотепер живе в минулому: процедури банкрутства далекі від досконалості, законодавство не може захистити підприємство від рейдерів, яким не відмовиш у винахідливості, підступництві й витонченості. Певен, у нас є єдиний вихід – долучатися до системи міжнародних стандартів і методів запобігання рейдерських нападів», – говорить президент ТПП.

За результатами моніторингу за січень-лютий 2015 року, оприлюдненого UIRE, в усіх областях України, де функціонують фінансово привабливі підприємства, спостерігається загрожуюча динаміка росту фактів рейдерства

Як зазначає експерт Інституту Руслан Старовойтенко, небезпечною тенденцією є використання насильства, в тому числі й зброї, під час рейдерських атак.

З початку року експерти UIRE виділили топ-5 найбільш кричущих фактів рейдерських захоплень:

1. Амстор. Захоплення та блокування роботи 20 магазинів. Після проведення аудиту та зміни керівництва відбувалось протистояння за участі озброєних людей.

2.Тростянецький елеватор. Напад на власність міжнародної групи компаній «Bunge». Розбиті шибки, виламані двері, наявність важко поранених працівників підприємства. При огляді затриманих нападників виявлено рушниці, набої, петарди з прикріпленими цвяхами.

3.Бахчисарайська райспоживспілка. Силове протистояння пайовиків та озброєних людей у масках (понад 100 бойовиків).

4. ПП «Мединський». Відбувся підпал підприємства, було зафіксовано використання бойових гранат. Чергова спроба звести рахунки з підприємцем, який торік вже зазнав нападу озброєних бойовиків в масках, у тому числі із застосуванням бойових гранат.

5.Краматорська металобаза. Оперативна служба правопорядку ЗС України у ході перестрілки захопила у полон невідомих нападників, які зі зброєю намагалися захопити металобазу.

В Інституті пояснюють збільшення проявів рейдерства в Україні недосконалістю законодавчої бази, збільшенням кількості незареєстрованної зброї, пасивністю правоохоронних органів.

Під час конференції між Українським союзом промисловців і підприємців, Торгово-промисловою палатою та Українським інститутом дослідження екстремізму було підписано План спільних дій на 2015 рік, що передбачає комплекс заходів з протидії рейдерству в Україні.

ФОТОГАЛЕРЕЯ

B39B0650

B39B0861

B39B0840-red

B39B0920

B39B0965

B39B0881

B39B0640