Вівторок 21 Травень 2019, 05:51

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Конфліктність і прояви насильства у суспільстві – UA:Українське радіо

14.03.2019

Про загрози напередодні виборів, наслідки Революції та розповсюдження насилля у суспільстві 14 березня 2019 року на UA:Українське радіо обговорювали Богдан Петренко та представник Уповноваженого з прав людини Андрій Мамалига.

“Ми проводили дослідження, яке стосувалося наслідків військового конфлікту саме на сім’ї. У перші роки війни, 2014-2015 роках, у нас зменшилась кількість насилля у сім’ї, у нас зменшилась кількість розлучень, але кількість одружень не впала. Коли цей конфлікт набув гострого характеру, українці у своїй сім’ї шукали віддушину та захисту. У 2017-2018 роках, коли люди почали звикати до війни, почалось повернення до того середовища, де зростали конфлікти”, — зазначив Богдан Петренко.

Богдан Петренко зауважив, що на політизацію українців впливають війна та вибори. Крім того, навіть у мирному середовищі вибори можуть призвести до певного зростання екстремізму.

“Що стосується політизації, то, безумовно, українське суспільство є надзвичайно політизованим, порівняно зі західними демократіями. Політизації, по-перше, сприяє війна, яка зараз у нас відбувається. Але сьогодні на політизацію особливо впливають вибори. Навіть у мирному середовищі вибори завжди призводили до певного зростання екстремізму”, — сказав він.

Більше дивіться за посиланням