Понеділок 25 Березень 2019, 10:05

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Курс на НАТО. Зміни до Конституція та практика. Коментар експерта Інституту «Голосу Америки»

04.09.2018

Закріплення євроатлантичної інтеграції в Основному законі та реальні спільні навчання ЗСУ та військ країн НАТО. Про це – у коментарі експерта Інституту Богдана Петренка Російській службі «Голосу Америки».

Заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко зазначає, що яким би «яскравим не здавався крок з закріпленням євроатлантичної інтеграції в Конституції», без практики цей захід може так і залишитися формалізмом, як і багато інших положень Основного закону в життя простих українців.

«З огляду на схильність політичної еліти України до декоративного реформування, без активізації практичного співробітництва з НАТО, наше наближення до натовських військових стандартам ризикує застрягти на рівні затвердження норм, змін армійської форми і переходу до нових звань. На жаль, проблеми, які існують в українській армії, – починаючи з системи тотальної звітності, перекладання відповідальності і покарань, закінчуючи невикорінним радянськими мисленням армійської еліти – вимагають радикальних змін », – каже Богдан Петренко кореспонденту Російської служби« Голосу Америки ».

Він вважає, що такі зміни можуть і забезпечують спільні навчання Збройних сил з військами країн НАТО.

«Якщо перебільшувати з історичними паралелями, то якою б формально не була демократичною« сталінська конституція », але саме практика перебування радянських солдатів на території Європи стала однією з причин лібералізації політичного режиму в СРСР і появи течії «шістдесятників». І якщо Збройним силам України не вистачає поки стратегічного мислення, то для армій НАТО цікаві тактичні досягнення нашої армії, четвертий рік протистоїть Росії. Тому я не вважаю, що в обміні досвідом, в ході міжнародних військових навчань, зацікавлені виключно українці », – підкреслює Богдан Петренко.

Політолог стверджує, що динаміка співпраці України і НАТО така, що до «моменту прийняття політичного рішення Альянсу про приєднання України, у нас буде дійсно боєздатна армію».

«Цього не можна виключати, хоча б тому, що навряд чи б Альянс погодився на інший варіант – прийняти до своїх лав зруйновану і частково окуповану країну з небоєспроможною армією», – вважає Богдан Петренко.

Більше читайте у матеріалі Тараса Бурноса «В Украине начались масштабные военные учения Rapid Trident – 2018»