Не можна потиснути один одному руки стиснутими кулаками.Індіра Ганді
Від фанатизму до варварства один крок.Дені Дідро
Ненасилля непереможне.Махатма Ганді
Війна – це лише боягузлива втеча від проблем мирного часу.Томас Манн
Главная>Новини>Люди з вулиці: Як на політиків працює реклама?
Люди з вулиці: Як на політиків працює реклама?
16.10.2020
Про особливості візуальної реклами на сьогоднішніх виборах – 15 жовтня 2020 року у коментарі сайту 112 каналу
“Всі грають на примітивізмі – береться найтупіший представник електорату, і на його рівень орієнтуються політтехнологи”, – говорить заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко. Але, додає він, інколи такі гасла запам’ятовуються саме через свою тупість.
Богданові Петренку категорично не подобається ролик Верещук, де кандидатка женеться за людиною, яка викинула сміття поза урною. “Кліп про сміття – трешевий і схожий більше на американський фільм жахів. Але те, що виходить за певні рамки, в принципі завжди запам’ятовується”, – зауважує він.
І починає гадати, що хотіла сказати Верещук іншим своїм відео – польотом на парасолі. “Який образ вона втілювала? Мері Поппінс чи Шапокляк? – розмірковує Петренко. – Але Мері Поппінс – не надто знаний у нас персонаж. І, як на те пішло, не найбільш позитивний”.
Няня Поппінс – і справді не надто відповідальна персона. Вона з’являється, коли їй цього хочеться, і так само зникає, кидаючи своїх вихованців напризволяще. Тобто поводиться саме так, як українські політики. Але, мабуть, втілення Верещук у Мері Поппінс було продиктоване не цим. “Може, Верещук хоче, щоб діти більше читали книжок?” – припускає Петренко.
“ТікТок – це орієнтування на молодіжний електорат, єдине, чого ніхто не враховує, так це те, що на ТікТок сидять люди, які голосуватимуть ще років за десять. Бачите, ми тут всі говоримо про те, що у політиків немає стратегії, а стратегія є, і полягає вона у тому, щоб формувати армію прихильників, починаючи з молодшої школи”, – іронізує Богдан Петренко.
Ролик цей непогано змонтовано, але на тлі професійних акторів Червоненко однозначно програє. А тому і звучить непереконливо. Але для замовника це, очевидно, не так і важливо. “Червоненко намагається грати на абстрактних речах. Боротьба з корупцією, доки не названо конкретні імена, – річ абстрактна. І поводитися з нею і легко, і просто. А сказати щось конкретне означає нажити собі і нових прихильників, і нових ворогів”, – коментує ролик Богдан Петренко.
На цьому тлі виграшною виглядає реклама “Опозиційної платформи – За життя”, зауважує Богдан Петренко. “ОПЗЖ грамотно протиставляє себе “слугам народу”, тобто тим, хто казав про себе, що вони – позасистемні політики. Якраз в “Опозиційній платформі” грають на традиціоналізмі і на традиційних гаслах”.
Про протести проти зростання комунальних платежів – 11 січня у коментарі для сайту 112 каналу.
“Зміна виконавчої влади, тобто перезавантаження уряду, може відбутися, але цього буде вже недостатньо. Тож не виключено, що відбудуться дострокові парламентські вибори. Це випустить пару і дозволить не проводити інші перевибори – президента. Бо, хоча дострокові парламентські вибори Зеленському і невигідні, він може провести до Ради хай не 250 депутатів, а відданий йому кістяк. І мати ефективні 10% парламенту замість неефективних 55%, що, погодьмося, все-таки краще”, – вважає політолог Богдан Петренко.
11 січня на території дитячого садку у Вінниці вибухнув саморобний вибуховий пристрій. Про це – 11 січня у коментарі експерта Інституту Богдана Петренка телеканалу Україна 24
Зокрема, експерт відзначив, що швидше за все ми маємо справу з хуліганством. Але це не знімає відповідальності ні з батьків, ні з вихователів, які повинні навчати дітей, як поводитись з незнайомими предметами
Заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко зазначає, що незаконний видобуток води будь-якими засобами завдає екологічної шкоди навколишньому середовищу на території окупованого півострова. Про це – 11 січня у коментарі Голосу Америки
«Без сумніву, така ситуація повинна постійно моніториться з боку України, бути предметом розгляду міжнародних судових інстанцій в тому випадку, коли методи добування води становлять підвищену екологічну небезпеку, бути предметом інформаційної війни з окупантами – в тому числі і за мізки кримчан», – каже Богдан Петренко кореспонденту Російської служби «Голосу Америки».
Повідомлення про те, що окупаційна влада на півострові має намір використовувати природні водоспади для подачі води демонструють, що «Росія поводиться як справжній окупант, не думаючи про майбутнє».
«Де-факто, відмовившись від побудови великих проектів з водопостачання, Росія розуміє, що ненадовго в Криму, або здійснює цілеспрямовану політику геноциду кримчан, змушуючи їх покинути півострів», – стверджує Богдан Петренко.
Він вважає, що якщо не починати долати катастрофу зараз, то після повернення півострова з-під окупації, Україна може зіткнутися з «тягарем екологічної катастрофи, в яку півострів заведе Росія».