Понеділок 10 Грудень 2018, 04:27

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Мінна безпека. Експерт УІДЕ на «Голос Донбасу»

12.10.2018

Богдан Петренко 10 жовтня прокоментував для радіо «Голос Донбасу» низку актуальних питань сьогодення. Зокрема, питання закриття телеканалів, призову та зосередився на актуальному для жителів лінії зіткнення питання мінної безпеки.

Зокрема, експерт зауважив, що мінна безпека, – це багатогранне питання. І воно полягає не лише в технічній складовій. Хоча саме технічна складова – одна з найважливіших. Технічно – це сам процес розмінування. Який, значним чином, залежатиме не стільки від фінансування, скільки від завершення війни. Але, як показує досвід інших країн, розмінування може не завершитись навіть через 20 років після завершення війни, а вибухові предмети після ІІ Світової знаходять на території України і до сьогодні. Тому важливе не лише технічна сторона, але й гуманітарна: як безпека проживання на території, насиченій «відлунням війни», – а сьогодні для дітей в наближеній до лінії фронту зоні такі уроки проводяться. І крім проживання, важливим є така гуманітарна складова як трансформація культури агресивності в культуру діалогу. Щоб не було бажання навіть ставити міни, як це вже трапляється і на мирній території України.

Четверта складова – це допомога постраждалим, встановлення для них спеціального статусу. І п’ята– це знищення боєприпасів, які мали б бути давно утилізовані, щоб не повторювались випадки на кшталт Ічні.