Вівторок 27 Жовтень 2020, 17:39

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Мінські домовленості та практика: що відбувається на Донбасі?

18.09.2020

Про тактику Росії у переговорному процесі на Донбасі – 17 вересня у коментарі “Восточному варианту

Згідно мінським домовленостями, верифікацію місця розведення і відведення техніки і позицій протиборчих сторін, здійснює виключно місія ОБСЄ без сторін конфлікту, зазначає військовий експерт, заступник директора “Українського інституту вивчення екстремізму” Богдан Петренко.

“Росія відкликала своїх людей з” Спільного центру з контролю і координації “(СЦКК) ще в 2017 році. З тих пір вони щоразу намагаються переконати світову спільноту, що представники бандформувань так званих Л / ДНР є повноправними членами СЦКК. Однак це не так. Самопроголошені республіки не визнані світовим співтовариством, тому вони не можуть виступати як самостійні суб’єкти в будь-яких процесах, політичних чи, військових, не має значення “, – упевнений Петренко.

План Москви – показати військовий конфлікт на Сході не як втручання Росії у внутрішні справи України, а виключно як внутрішнє протистояння, т.зв. “Громадянську війну”. Тому як би нас не намагалися переконати в тому, що це елемент довіри і можливість припинення військового протистояння і виконання інших заходів, українська сторона ніяк не може обговорювати подібні пропозиції в ТКГ, адже це шлях до легітимізації самопроголошених республік.