Неділя 27 Травень 2018, 06:29

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Напередодні третьої річниці трагедії в Одесі: дискусія в прямому ефірі П’ятого каналу

02.05.2017

Експерт Українського інституту дослідження екстремізму Руслан Старовойтенко брав участь в обговоренні стану розслідування трагічних подій в Одесі 2 травня 2014 (загинули 48 чоловік та кілька сотень громадян були поранені) та ризиків нового протистояння на анонсованих заходах вшанування пам’яті загиблих.

Незважаючи на заклики до повстання в листівках Опозиційного блоку, прибуття до Одеси провокаторів з-за кордону, вилучення вибухівки тощо, не варто було сподіватися на чергове загострення. Російські спецслужби намагаються використовувати ефект несподіваності та вдало вибирати момент, який гарантуватиме досягнення результату.

В той же час, потрібно відзначити чергову проблему використання українськими політиками трагічних подій в Одесі для політичного піару та збереження електоральних позицій. На жаль, черга драматичних і трагічних подій в Україні досі не виробили запобіжники, які унеможливлюють спекуляції на жертвах, насильстві та питаннях збереження територіальної єдності.

Політичні сили не завжди свідомі що в гонитві за електоратом вони ставлять під загрозу безпеку громадян, намагаються їх використати в провокаціях та створити передумови для організованої та підривної діяльності зовнішніх спецслужб.