Неділя 09 Серпень 2020, 00:00

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Насилля у сімї: (Лю)бив і буду (лю)бити

31.07.2020

Про те, чому зросло насилля у сім’ях і що робити для того, щоб його уникнути – 31 липня у коментарі експерта Інституту Богдана Петренка виданню “Терміново”.

Найчастіше агресія – це емоційна реакція на різку зміни обставин, пояснює заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко. Вона виникає тоді, коли людина не знає, як по-іншому реагувати на ті чи інші зміни, які відбуваються навколо неї: – Якщо ми говоримо про сім’ю, то це може бути нездатність довготривало пояснити дитині домашнє завдання або відповідь від свого партнера, на яку не очікували. Звичайно, якщо ми говоримо про сімейне насильство, то його головним каталізатором виступає і алкоголь, який знижує нашу здатність до раціонального осмислення ситуації. 80% домашнього насильства відбуваються у стані алкогольного сп’яніння.

Попередити агресію може раціоналізація свідомості, – додає Богдан Петренко. – Не приймати жодних рішень та дій відразу після почутого, побаченого. Інколи достатньо порахувати до десяти. А можна взагалі ненадовго відійти від спілкування, “охолонути”. Але для цього необхідно працювати над собою, напрацьовувати варіанти поведінки і дотримуватись їх. Особливо важко це тим, для кого гальмування агресивних інстинктів уже не спрацьовує. І хто вже подолав табу на застосування насильства – Не варто забувати, що краще і безпечніше звернутись до психолога, ніж до адвоката, – наголошує Петренко. – Але в будь-якому випадку, після відходу від емоцій, варто проговорити конфлікт і сказати, у чому ти відчув біль. Взагалі обговорювати все, що не подобається, а не тримати в собі. Бо партнер чи дитина можуть не зрозуміти взагалі, що трапилось і конфлікт може повторитись знову. Більше того, невисловлені емоції можуть «душити» і накопичуватись, що може призвести до вибуху.

Більше за посиланням