Понеділок 22 Квітень 2019, 05:21

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Наслідки визнання Трампом Єрусалиму столицею Ізраїлю. Коментар експерта УІДЕ Богдана Петренка “Обоз.TV”

08.12.2017

8 грудня 2017 року заступник директора Інституту Богдан Петренко взяв участь у «Ранковому Обозревателі», на якому обговорювали наслідки визнання Трампом Єрусалиму столицею Ізраїлю.

Зокрема, експерт зауважив, що вигоду від цього визнання отримує лише Ізраїль та особисто – Трамп. Справа у тому, що його підтримка всередині США знижується – втрата рейтингу найвища за всіх попередників. Але, водночас, наближається річниця його президентства, тому він намагається отримати підтримку в єврейської діаспори – однієї з найвпливовіших у Америці. Водночас, для самих США такі заяви можуть призвести до втрати їх сиволічної впливовості у світі. Бо якщо країна претендує на роль “світового поліцейського”, вона не має права однозначно приймати ту чи іншу сторону в конфлікті.

Крім того, такі заяви можуть призвести до поглиблення кризи між двома політичними партіями Палестини – поміркованішим ФАТХ та радикальнішим ХАМАС, які у листопаді тільки встигли прийти до компромісу про проведення парламентських та президентських виборів. Такі заяви можуть вчергове посварити ці партії та призвести до конфлікту всередині мусульманського середовища.

Водночас, однозначно такі заяви стануть тригером для формування насильницьких протестів на території Близького Сходу. Та формування чергового поділу світу на тих, хто підтримує США та тих, хто підтримує мусульманський світ.

Разом з тим, визнання Єрусалиму частиною іншої держави може призвести до формування практики визнання окупованих території частиною держави, яка їх анексувала. Це створює серйозний прецедент, який буде використовуватись Кремлем для визнання власної окупації Криму та звинувачень світу у «подвійних стандартах».