Неділя 23 Січень 2021, 17:27

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

НАЦІОНАЛЬНИЙ ФОРУМ «ТРАНСФОРМАЦІЯ УКРАЇНИ»

05.12.2017

5 грудня 2017 р. у Міжнародному конгрес-центрі «Український Дім» відбувся Національний Форум «Трансформація України» за участю представників громадянського суспільства, депутатів Верховної ради, представників Уряду, зарубіжних експертів і послів, голів дипломатичних місій міжнародних організацій,  представників українського духовенства.

Український інститут дослідження екстремізму, очолюваний Галиною Герегою, як член Антикризової ради громадських організацій взяв участь у Форумі.

Олег Зарубінський, який представляв на заході УІДЕ, у своєму виступі відзначив важливість зазначеного у Рекомендаціях «План трансформації України – об’єднавчий порядок денний для країни» пункту щодо започаткування роботи над створенням Університету Трансформації як складового компоненту процесу трансформації держави. Метою Університету Трансформації визначена належна освіта кадрів.

Представник Українського інституту дослідження екстремізму підкреслив надзвичайну актуальність вирішення проблеми кадрового забезпечення трансформаційних процесів, зазначивши, що так звані соціальні ліфти часто насправді подібні до катапульт, коли невігласи без будь-якої професійної підготовки, будь-якого досвіду призначаються на найвищі посади в різних галузях економіки, управління, що призводить до фактичної деградації державних інститутів. Він запропонував інший алгоритм – соціальні сходи. За якого людина, пройшовши певний шлях, має зупинитися, щоб можна було проаналізувати та оцінити її досягнення, реальні результати роботи; і лише у випадку позитивної оцінки, вона може рухатись далі соціальними сходами.

Аналізуючи пункт Рекомендацій стосовно міжнародної проблематики, О.Зарубінський запропонував змінити саму філософію наших взаємин з іноземними інституціями, оскільки наразі йдеться лише про формат підтримки з боку когось українських дій. Але в такому разі Україна сама позбавляє себе суб’єктності у міжнародних взаєминах.

Як приклад, представник УІДЕ навів нещодавній саміт у Будапешті групи 16+1, де держави Центральної та Східної Європи, включаючи такі як Албанія, Македонія, Боснія і Герцеговина, зустрічалися з найбільшою економікою світу – Китаєм. Україна з незрозумілих причин на цьому важливому саміті групи, що ставить перед собою завдання кардинальної інтенсифікації економічного співробітництва, була відсутня.

Аналогічна ситуація з дуже перспективним в економічному, зокрема, транспортному, енергетичному, інфраструктурному аспектах проекті Міжмор’я. У липні 2017 р. Україна також не брала участь в Варшаві на саміті 12 країн басейнів Балтійського та Чорного морів, на якому був присутній президент США. А це проект, абсолютно необхідний та у всіх відносинах вигідний Україні.