Середа 03 Червень 2020, 18:21

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

НАЦІОНАЛЬНИЙ ФОРУМ «ТРАНСФОРМАЦІЯ УКРАЇНИ»

01.12.2015

30 листопада 2015 р. у Києві відбувся Національний форум «Трансформація України», метою якого визначено сприяння координації зусиль громадянського суспільства, Президента, Уряду, Парламенту України та міжнародної спільноти задля впровадження європейської моделі розвитку України.
ZOE_0008Серед завдань Форуму: комунікаційна платформа; моніторинг законодавчих та адміністративних рішень влади та реформ, їхній вплив на щоденне життя українських громадян; роз’яснення причин для змін та реформ; моніторинг та повідомлення про загрози для програми реформ.

Український інститут дослідження екстремізму, що входить до Антикризової ради громадських організацій України, є учасником Національного форуму «Трансформація України».

Серед запрошених на Форумі були Голова представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінькі, Патріарх Філарет, Муфтій Духовного управління мусульман України, представники Української Греко-Католицької Церкви, посли іноземних держав,  представники неурядових громадських організацій, земляцтв, народні депутати України, експерти.

У своєму виступі Ян Томбінські зазначив, що трансформація є процесом більш масштабним,  ніж реформи. І стосується він всіх без винятку сфер життєдіяльності суспільства. Особливо Голова представництва ЄС наголосив на необхідності формування культури діалогу, консолідації, пошуку ненасильницьких методів реалізації своїх інтересів соціальними групами. Таку ж позицію відстоювали представники духовенства, зокрема, представник Української Греко-Католицької церкви підкреслив, що тільки у діалозі та співпраці можна досягти відчутних успіхів у державі та суспільстві.

ZOE_0010Відомий громадський діяч Богдан Гаврилишин висловив думку, що лише наявність у можновладців трьох рис – патріотичності, компетентності та порядності – у своїй
сукупності відповідає вимогам часу до державної людини. Водночас, як вважає Гаврилишин, критичної маси людей зі всіма трьома цими ознаками у владі бракує.

Під час Національного форуму учасникам була презентована антикризова програма спільних дій влади та бізнесу: невідкладні рішення 2015-2016 років. Свої пропозиції до Антикризової програми були надані експертами Українського інституту дослідження екстремізму.

На Форумі було вирішено з метою обговорення планів реформ у всіх сферах економічного та соціального життя в Україні, а також встановлення системного зв’язку між громадянським суспільством, урядом, парламентом і міжнародним співтовариством провести секторальні Форумі. Основними пріоритетними секторами є: бізнес-клімат, сільське господарство, енергетика, децентралізація та регіональний розвиток, розвиток громадянського суспільства, освіта і наука, соціальний сектор, культура.