Вівторок 19 Червень 2018, 15:37

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Німеччина: Уряд звернувся з проханням до ЄС про допомогу в переслідуванні екстремістів з Гамбургу

11.07.2017

Rzeczpospolita, 11 липня 2017 року

Міністр юстиції Німеччини Хайко Маас звернувся до країн ЄС з проханням про допомогу в ідентифікації і переслідуванні осіб, які підозрюються в участі в заворушеннях під час саміту G-20 в Гамбурзі, – поінформувала німецька преса.

«Ми аналізуємо зроблені фотознімки і відео, щоб ідентифікувати винуватців. Притому, ми зобов’язані допомогти нашим зарубіжним партнерам» – написав Маас до своїх компетентних колег з ЄС, як подають газети, що належать до видавництва Функе Медіенгруппе.

У листі до міністрів юстиції країн ЄС німецький міністр попросив їх про юридичну допомогу.  Крім того, Маас апелює про швидке виконання Європейського ордеру на арешт. “У ЄС не може бути місця на політичне насилля, незалежно від того, якими мотивами керуються винуватці” – написав політик  SPD. На його думку, ефективна погоня за винуватцями скандалів в Гамбурзі допоже запобігти схожим актам вандалізму в майбутньому.

Після заворушень в Гамбурзі під слідчим арештом перебуває 51 особа. Крім громадян Німеччини, серед них також французи, італійці, іспанці, росіяни, голландці, швейцарці і австрійці.

Під час саміту G-20 в сутичках з учасниками радикальної лівиці “чорного блоку” і іншими екстремістами було поранено 476 співробітників збройних сил. Число поранених демонстрантів, які у більшості не хотіли лікарської допомоги, невідоме. Учасники колотнечі розгромили і пограбували багато магазинів.