Хто шукає зла, до того воно і приходить.Притчі Соломонові, 11:27
Принцип “око за око” зробить весь світ сліпим.Махатма Ганді
Війна – це лише боягузлива втеча від проблем мирного часу.Томас Манн
Ніхто не спроможний мислити із стиснутими кулаками.Джордж Джин Нейтан
Від фанатизму до варварства один крок.Дені Дідро
Ненасилля непереможне.Махатма Ганді
Ненависть гірший ворог, ніж ворог.Ромен Роллан
Не можна потиснути один одному руки стиснутими кулаками.Індіра Ганді
Війни починаються у думках людей.З преамбули статуту ЮНЕСКО
Гнів лікується часом, ненависть же невиліковна.Аристотель
Жорстокість є завжди результат страху, слабкості і боягузтва.Гельвецій Клод Адріан
Главная>Новини>Нова влада – нова опозиція. Хто протистоятиме Зеленському?
Нова влада – нова опозиція. Хто протистоятиме Зеленському?
14.08.2019
Зміна правлячого прошарку приводить і до зміни опозиції у Верховній Раді. Про те, якою буде парламентська опозиція і чи здатна вона на єднання – 13 серпня 2019 року у коментарі Богдана Петренка сайту 112 каналу.
Об’єднання можуть бути лише спонтанними: наприклад, задля розподілу портфелів. Не виключаю, що опозиції дадуть які-небудь комітети, і коли під час розподілу посад виникатимуть ті десяті частині дробу, які далі вже не діляться, ці квоти доведеться так чи інакше між собою узгоджувати. Ось саме тоді опозиціонери і почнуть між собою домовлятися, кому відійде посада голови, а кому – посада заступника в якому-небудь маленькому парламентському комітеті. Але це не буде структурне об’єднання. Тим паче, що на сьогодні це не регулюється ані регламентом, ані іншими законодавчими актами. Тобто навіть формальних стимулів до об’єднання фракцій нема”, – коментує заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко.
Якщо недовіра до Зеленського значно перевищить довіру, а остання почне наближатися до нуля, то тільки тоді якісь переструктурування у Верховній Раді стануть можливими. Але я поки не бачу, яким чином це може відбуватися. На сьогодні Офіс президента лише посилюватиме формальний захист своїх лав і своєї коаліції. Тому я не виключаю, що вона протримається до того ж часу, до якого протримається сам президент Зеленський”, – зауважує Богдан Петренко.
Перехоплення ініціативи для “Європейської солідарності” було важливим з погляду задоволення персональних амбіцій Петра Порошенка. “Запит на консолідацію в українському суспільстві є, але реалізація такого єднання є обмеженою. Заява “Європейської солідарності” – спроба відповідати такому запиту. Хоча для більшості пересічних українців ідеологічно Порошенко та Тимошенко (та навіть і “Голос”) нічим один від одного не відрізняються. Хіба що персоналії різні. Можливо також, що Порошенко має на меті заявити про себе як про неформального лідера опозиції. Інше питання, які в нього є для цього підстави. Бути просто головою фракції – це для нього вже не та планка, такий статус не задовольняє його амбіцій. Він все ще вважає себе президентом, і посада голови опозиції для нього значна привабливіша, ніж просто керування фракцією”, – переконаний Богдан Петренко.
Майбутнє гостре суперництво, шлюзи для якого відкриються вже в недалекому майбутньому, є ще однією причиною того, чому ніхто з представників опозиції єднатися насправді не буде. Надто вже різні інтереси у потенційних партнерів, наголошує Богдан Петренко. “До того ж, екс-президент Порошенко несе доволі негативний тягар, а Юлія Тимошенко вважає себе незалежним політиком. “Опозиційна платформа – За життя” ідеологічно не підходить до єднання з будь-ким, а “Голос” ідентифікує себе як цілковито нове утворення, яке навряд чи піде до спілки зі старими політиками, щоб не втратити своїх електоральних переваг”, – додає він.
Про те, чому сьогодні переслідуються Жеваго, Бахматюк, Оніщенко та інші олігархи, прізвища яких пересічний українець ніколи не чув, – 5 грудня у коментарі експерта Інституту Богдана Петренка сайту 112 каналу.
“У партії “постправди” її кроки – завжди піар-акції. Тобто дії, вмотивовані передусім тим, як на них зреагує суспільство. А у нього є запит на “посадки” та переслідування олігархів, і тому увагу соціуму дуже легко переключити з більш актуальних питань на псевдоактивність влади”, – говорить в цьому контексті Богдан Петренко.
Всіх кого переслідують реально сьогодн і- надто дрібні фігури на українській політичній шахівниці. Пресингуючи їх, нова влада йде у руслі власних обіцянок, але й водночас поступово набирає прискорення для більш серйозних кроків.
“У такий спосіб зараз готується підґрунтя для більш вагомих посадок, на які є більший запит (маю на увазі Петра Олексійовича), але поки немає достатніх юридичних підстав і немає погодження з боку Заходу. Тут відбуватиметься процес “step by step”, таке собі тестування реакції і з боку українців, і з боку світу”, – говорить в коментарях 112.ua заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко.
З приходом будь-якої нової влади в Україні завжди відбувається поділ ринків. А він завжди відбувається за рахунок тих, хто ці ринки колись здобув. І це, на жаль, один з компонентів нашої економічної ситуації – пов’язаної з монополіями та олігархами”, – наголошує Богдан Петренко. Він, втім, уточнює, що “в Україні до будь-якого олігарха можуть виникнути питання – у нас великий бізнес не базується на суто законній основі”.
Щодо убивств дітей в Україні та залежність ефективності розслідування злочинів від запиту громадської думки, – 3 грудня у коментарі експерта Інституту Богдана Петренка.
Про те, що може сприяти правоохоронній системі розслідувати убивства, у тому числі й убивство дітей – 2 грудня у коментарі експерта Інституту Богдана Петренка радіо «Голос Києва».
Експерт відзначив, що з огляду на велику кількість камер спостереження у місті Києві, немає нічого дивного у тому, що розслідування відбулось дуже швидко.
Але не треба зважати, що камери є вирішенням усіх проблем. Розслідування залежить не лише від технічних можливостей, але й від людських – зокрема, громадянської свідомості людей, які не залишають без реакції злочини, у яких вони стали свідками, професіоналізму слідчих і звичайно – мотивації тих, хто проводить розслідування.