Понеділок 24 Лютий 2020, 02:02

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

“Партія миру” або “партія війни”: Два сценарії майбутнього України і прогноз на вибори-2019

13.08.2018

ProUA, 12 серпня 2018 року

Про наслідки президентських виборів для війни на Донбасі – у прогнозі заступника директора Українського інституту досліджень екстремізму Богдана Петренка.

На виборах президента України 2019 року кандидатам, які будуть відстоювати відверто проросійську позицію, перемога не світить.

Основна боротьба розгорнеться між політиками, які будуть представляти так звані “партію світу” і “партію війни”, і від її результатів залежатиме майбутнє України.  На думку експерта, будь-який переможець виборів буде позиціонувати себе як проукраїнський кандидат.

“Він так про себе заявляти. Незважаючи на те, хто реально буде стояти за ним, буде говорити, що таким є. Відверто кажучи, я не бачу сьогодні можливості перемоги проросійського кандидата “, – зазначив експерт.

“Можлива перемога або” партії війни “, або” партії миру “, або кандидата, який буде грати на тих чи інших ініціативах”, – пояснив він.

Петренко дав прогноз, що чекає країну в разі перемоги кандидата від “партії війни”: “Ми побачимо посилення українських Збройних Сил, сил безпеки, часткове посилення поліцейської держави як такого”.

Також він допустив перекриття дипломатичних відносин і транспортного сполучення з Росією.

У разі перемоги кандидата від “партії миру”, на думку експерта, Україна чекає повторення “грузинського сценарію”.

“Ми продовжуємо говорити, що знаходимося у війні. Згодом у нас відбувається певне затишшя, а потім Україна починає йти на поступки. Тобто, починають працювати над версією: мир за всяку ціну, але тут залежить від того, на які поступки майбутній президент готовий піти “, – зазначив Петренко.