Хто шукає зла, до того воно і приходить.Притчі Соломонові, 11:27
Ніхто не спроможний мислити із стиснутими кулаками.Джордж Джин Нейтан
Главная>Новини>Паспортизація окупованого Донбасу по-російськи: навіщо Кремль дістає козирі з рукава
Паспортизація окупованого Донбасу по-російськи: навіщо Кремль дістає козирі з рукава
25.04.2019
Роздача російських паспортів на Донбасі – навіщо і що з цим робити. Про це – 24 квітня 2019 року в коментарі Богдана Петренка UNIAN
Заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко найімовірнішою метою роздачі паспортів на окупованому Донбасі також вважає, що розрахунок Кремля зараз робиться на відсутність досвіду у новообраного українського президента. І це може призвести до прорахунків і змістовних поразок у переговорах. «Ціль роздачі паспортів – примусити нову владну команду визначитись зі своєю позицією щодо переговорів і щодо Росії. Бо для Кремля незрозуміло, яку саме політику вестиме Зеленський. Москва не хоче «затупити», як це відбувалось із Януковичем у 2004 році чи з Трампом у 2016-му», – каже Петренко.
«Звичайно, всі факти прямого російського втручання мають стати предметом міжнародних розглядів. Бо з кожним разом російська картинка про «посередництво» втрачатиме юридичне обґрунтування. І наближуватиме до офіційного визнання того, що війна на Донбасі – це пряма російська агресія», – вважає заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко. Він також підкреслив, що навряд чи ми матимемо тотальну роздачу паспортів. Адже війна ще не закінчена, і мета Росії – торгуватись Донбасом, а не забрати його собі. «Якби у неї було б таке бажання – вона б не дозволяла різати на метал більшість підприємств регіону. Ба більше, російські паспорти у бойовиків ламають концепцію «іхтамнєт». І Росія з посередника офіційно перетворюється на учасника конфлікту», – говорить експерт.
Про те, чому сьогодні переслідуються Жеваго, Бахматюк, Оніщенко та інші олігархи, прізвища яких пересічний українець ніколи не чув, – 5 грудня у коментарі експерта Інституту Богдана Петренка сайту 112 каналу.
“У партії “постправди” її кроки – завжди піар-акції. Тобто дії, вмотивовані передусім тим, як на них зреагує суспільство. А у нього є запит на “посадки” та переслідування олігархів, і тому увагу соціуму дуже легко переключити з більш актуальних питань на псевдоактивність влади”, – говорить в цьому контексті Богдан Петренко.
Всіх кого переслідують реально сьогодн і- надто дрібні фігури на українській політичній шахівниці. Пресингуючи їх, нова влада йде у руслі власних обіцянок, але й водночас поступово набирає прискорення для більш серйозних кроків.
“У такий спосіб зараз готується підґрунтя для більш вагомих посадок, на які є більший запит (маю на увазі Петра Олексійовича), але поки немає достатніх юридичних підстав і немає погодження з боку Заходу. Тут відбуватиметься процес “step by step”, таке собі тестування реакції і з боку українців, і з боку світу”, – говорить в коментарях 112.ua заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко.
З приходом будь-якої нової влади в Україні завжди відбувається поділ ринків. А він завжди відбувається за рахунок тих, хто ці ринки колись здобув. І це, на жаль, один з компонентів нашої економічної ситуації – пов’язаної з монополіями та олігархами”, – наголошує Богдан Петренко. Він, втім, уточнює, що “в Україні до будь-якого олігарха можуть виникнути питання – у нас великий бізнес не базується на суто законній основі”.
Щодо убивств дітей в Україні та залежність ефективності розслідування злочинів від запиту громадської думки, – 3 грудня у коментарі експерта Інституту Богдана Петренка.
Про те, що може сприяти правоохоронній системі розслідувати убивства, у тому числі й убивство дітей – 2 грудня у коментарі експерта Інституту Богдана Петренка радіо «Голос Києва».
Експерт відзначив, що з огляду на велику кількість камер спостереження у місті Києві, немає нічого дивного у тому, що розслідування відбулось дуже швидко.
Але не треба зважати, що камери є вирішенням усіх проблем. Розслідування залежить не лише від технічних можливостей, але й від людських – зокрема, громадянської свідомості людей, які не залишають без реакції злочини, у яких вони стали свідками, професіоналізму слідчих і звичайно – мотивації тих, хто проводить розслідування.